Bardzo dobrze zaprezentowały się w Finałach Mistrzostw Polski o Puchar Kinder + Sport w Minisiatkówce  zespoły z Wieliczki prowadzone przez trenera Jana Mazura. Mistrzynie Małopolski kat. „dwójki” rocznik 1998 – Ula Mazur, Ala Grabka, Maria Maszek wywalczyły brązowy medal. Mistrzynie Małopolski kat. „trójki” rocznik 1997 – Maria Pajor, Olga Stasiak, Olga Kucharska, Weronika Ochońska wywalczyły 4 miejsce Mistrzostw. Droga do sukcesu w tym trzydniowym turnieju (25-27 września 2009), rozgrywanym na hali w Zabrzu równocześnie na 24 boiskach, była bardzo trudna. W każdej kategorii wiekowej występowały 24 zespoły. (16 mistrzów województw i 8 zespołów wyłonionych w barażach), podzielonych drogą losowania na 8 grup. Żeby dojść do finałowej czwórki dziewczęta rozegrały 8 spotkań. „Dwójki” w drodze do finału wygrały wszystkie mecze, dopiero w pojedynku o wejście do ścisłego finału, po  zaciętym meczu  uległy – mistrzyniom województwa lubelskiego – były łzy. Pozostała gra o brązowy medal. Ten mecz Ula, Ala, Marysia wygrały zdecydowanie. Brązowy medal Mistrzostw Polski dla MKS MOS Wieliczka. „Trójki” siatkarskie w drodze do czwórki przysporzyły trenerom i sobie  (Jan Mazur, Przemysław Durbas) dużo więcej emocji i nerwów w pierwszym dniu zagrały bardzo nerwowo, nie skutecznie, popełniały dużo błędów, przegrywając mecz z zespołem z Gdańska. To szczęśliwie nie wyeliminowało je z gry medale. W następnych dniach było już bardzo dobrze nasze siatkarki. Nasze siatkarki wygrywały mecz po meczu. Niestety po przegranych w ścisłym finale zajęły to jak wszyscy mówią to „najgorsze” czwarte miejsce, ale 4 miejsce w Polsce. W ciągu całego turnieju ekipa z Wieliczki miała najliczniejszy i najgłośniejszy doping a zrobiony przez jednego z rodziców baner MOS Wieliczka dodawał otuchy w trudnych chwilach. Medale, puchary, wyróżnienia dla naszych zespołów wręczały: Prezydent Miasta Zabrze, mistrzowie Europy – Piotr Gruszka i Paweł Woicki. Zaznaczyć należy, że ten duży sukces najmłodszych siatkarek wielickich, to efekt ich pracy na obozach, treningach i turniejach jak również wieloletniej współpracy Urzędu Miasta Wieliczka, Starostwa Powiatowego, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce, Dyrekcji Szkół Podstawowych nr 2i 3, Gimnazjum i Liceum Wielickiego oraz klubu MKS MOS i rodziców w ramach wspólnego prowadzonego od kilku lat projektu klas usportowionych, w szkołach podstawowych i Gimnazjum Wielickm. Miejmy nadzieję, że kontynuacja projektu i zaangażowanie wszystkich wyżej wymienionych sprawi, że nasze siatkarki dalej będą podnosić swój poziom sportowy, by w niedalekiej już przyszłości wypełnić  nowo powstająca halę sportową w Wieliczce kibicami podczas meczów I ligi kobiet.