Już w najbliższą sobotę ruszają rozgrywki w małopolskiej trzeciej lidze siatkówki kobiet. Bardzo ciekawie i emocjonująco zapowiada się rywalizacja sportowa w nowym sezonie i walka o prym w lidze.

Wśród czternastu drużyn z małopolski w rozgrywkach wystąpi bardzo odmłodzona i perspektywiczna drużyna z Wieliczki.

Aktualne Mistrzynie Małopolski oraz Półfinalistki Mistrzostw Polski w kategorii kadetek zaprezentują się w nowym sezonie siatkarskim pod nazwa Mosspartner Wieliczka. Siatkarki wielickiego klubu to  w znacznej większości uczennice wielickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz gimnazjalistki. Drużyna, której średnia wieku wynosi szesnaście lat,  wzmocniona Niną Suchan oraz wychowanką Katarzyna Durbas, która ostatnie sezony reprezentowała Akademię Ekonomiczną w Krakowie, stawia sobie za cel awans do czołowej szóstki.

Solidnie przepracowany obóz przygotowawczy w Pniewach oraz cykl turniejów, w których drużyna wzięła udział w ramach przygotowań do sezonu, ukształtował drużynę oraz skrystalizował skład zespołu, który przystąpi do zmagań na parkietach trzecioligowych już w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem w pierwszym wyjazdowym meczu będzie drużyna rezerw Muszynianki Muszyna.

Zespół Mosspartner Wieliczka prowadzony przez trenera Grzegorza Stareńczaka wystąpi w nowym sezonie siatkarskim również w rozgrywkach w kategorii juniorek. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki na mecze ligowe, które odbywać się będą w soboty, na hali wielickiego gimnazjum.

Drużyna siatkarek uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.