Dnia 12 października w Kłaju odbyły się eliminacje powiatowe w piłce halowej dziewcząt w ramach gimnazjady. Do rozgrywek przystąpiły drużyny : Sławkowic, Podłęża ( opiekun Lech Szczepański), Wieliczki( Renata Grabka) , Koźmic Wlk. ( Hubert Sołtysik) i gospodarze Kłaj. Grano w dwóch grupach. Grupa A : Koźmice, Sławkowice i Kłaj.

Wyniki spotkań:

Koźmice – Kłaj                 1 : 1

Kłaj – Sławkowice            1 : 1

Koźmice – Sławkowice     2 : 0

Grupa B : Wieliczka – Podłęże       1 : 0

W półfinale spotkały się Koźmice – Podłęże    0:1 oraz Kłaj – Wieliczka 0:2.

W meczu o trzecie miejsce Koźmice pokonały gospodynie 1:0. Tytuł Mistrza Powiatu wielickiego wywalczyła ekipa Podłęża pokonując Gimnazjum z Wieliczki 1 : 0.

Końcowa klasyfikacja :

 1. Podłęże
 2. Wieliczka
 3. Koźmice Wlk.
 4. Kłaj
 5. Sławkowice

Skład drużyny z Podłęża: Sandra Dziki, Anna Urych, Kamila Michalska, Patrycja Sosińska, Karolina Krawczyk, Kinga Dyl, Sylwia Dyl, Anna Nowak, Anna Miś i Dominika Szewczyk. Opiekunem był Lech Szczepański.

13.10.2009 r. również w hali, w Kłaju spotkali się gimnazjaliści z: Szarowa( Andrzej Palich), Gdowa( Wojciech Szewczyk), Sławkowic, Podłęża( Lech Szczepański), Wieliczki

( Dariusz Dębski) i Węgrzc Wlk.(Bartosz Czarniecki).

Zespoły rozlosowano do dwóch grup:

Grupa A – Węgrzce, Sławkowice i Szarów. Wyniki spotkań :

Węgrzce – Sławkowice        2:1

Sławkowice – Szarów        5:1

Węgrzce – Szarów               0:1

Grupa B : Wieliczka, Gdów i Podłęże. Wyniki spotkań:

Wieliczka – Gdów               4:0

Gdów – Podłęże                   0:4

Wieliczka – Podłęże             3:0

W meczach półfinałowych Podłęże  pokonało ekipę Sławkowic 1:0 a Wieliczka pewnie wygrała z Węgrzcami 4:1 i obie te drużyny weszły do finału.

Mecz o trzecie miejsce rozegrał się pomiędzy Sławkowicami a Węgrzcami i ta pierwsza drużyna cieszyła się z miejsca medalowego pokonując rywala 2:1.

Mecz finałowy był bardzo zacięty i wyrównany jednak chłopcy z Wieliczki okazali się skuteczniejsi  strzelając przeciwnikom dwie bramki i tym samym zdobyli mistrzostwo powiatu Wielickiego i będą podobnie jak drużyna dziewcząt z Podłęża reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych .

Końcowa klasyfikacja:

 1. Wieliczka
 2. Podłęże
 3. Sławkowice
 4. Węgrzce Wlk
 5. Szarów
 6. Gdów

Skład drużyny Mistrzów: Bartosz Kowalik, Sebastian Klimczyk, Patryk Pilch, Adrian Sosin, Grzegorz Grochal, Robert Ślęczka, Tomasz Ślusarczyk, Tomasz Baran, Piotr Ptak i Bartek Dańda. Opiekunem drużyny był Dariusz Dębski.

Królem strzelców (7 bramek) został Adrian Sosin reprezentant Gimnazjum w Wieliczce.

Zawody zgodnie z kalendarzem Powiatowego SZS  zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce. Puchary i nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Wieliczce. Nad sprawną organizacją zawodów  czuwał Pan Czesław Zaręba, który wraz z Wojciechem Wilkiem byli sędziami wszystkich spotkań.