Dnia 9 XI 2009 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka „Magistrat”, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce zorganizował VII Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości o Puchar  Pana Jacka Juszkiewicza, Starosty Powiatu Wielickiego.

Grano systemem szwajcarskim 5 rund z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędziowali Andrzej Irlik sędzia klasy międzynarodowej FIDE oraz Jerzy Cholewa sędzia klasy I.

Turniej dziewcząt wygrała Marcelina Tracz z 4,5 pkt. Druga była Zuzanna Święch, która zdobyła 4 punkty. Po 3,5 pkt. uzyskały Weronika Ślęczka i Justyna Małysa a po 3 pkt. Justyna Janus i Gabriela Święch. Turniej ukończyło 13 zawodniczek.

Uczestnicy turnieju z Gminy Wieliczka i Biskupice są szkoleni na zajęciach szachowych organizowanych przez MOS Wieliczka.

Do turnieju chłopców zgłosiło się 38 zawodników z 4 gmin Powiatu Wielickiego. Zwyciężył Bartosz Ślęczka z 4,5 pkt. Taki sam rezultat uzyskał Łukasz Czaplak a po 4 punkty zdobyli kolejno Łukasz Jastrzębski, Konrad Buś, Jan Golenia, Kamil Wrześniak. Młodym szachistom asystowało wielu rodziców.

Puchary, dyplomy, czekolady i upominki ufundowane przez Powiat Wielicki wręczyli zastępca burmistrza Henryk Gawor i dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce, który był organizatorem turnieju.