18 lutego w Koźmicach Wlk. odbyły się Eliminacje Powiatowe w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady.

Do rozgrywek chłopców przystąpiły reprezentacje poszczególnych gmin tj.: Koźmice Wlk. (opiekun Bożena Perz), Golkowice, Węgrzce Wlk., Niegowić (Zbigniew Sopata), Gdów (Marta Stasiak), Wola Batorska, Zabierzów Bocheński (Konrad Matysiak), Niepołomice (Tadeusz Piotrowski), Brzezie (Remigiusz Laskowicz), Sławkowice (Robert Markowski). Łącznie wystartowało 24 gimnazjalistów. Mistrzem Powiatu Wielickiego został Piąstka Michał, reprezentant gospodarzy. Wyniki końcowe :

1. Michał Piąstka – Kożmice Wlk.

2. Tomasz Zimnicki – Koźmice Wlk.

3. Mateusz Celary – Niegowić

4. Łukasz Chorobik – Koźmice Wlk.

5. Damian Gaj – Niegowić

6. Krzysztof Kołodziej – Zabierzów Boch.

7. Łukasz Grabowski – Koźmice Wlk.

8. Adrian Król – Brzezie

9. Bartłomiej Gurgul – Wola Bat.

10. Piotr Kruczek – Gdów

Te same szkoły co wśród chłopców przystąpiły do turnieju dziewcząt dodatkowo gminę Wieliczka reprezentowały Podstolice (Lucjan Rowiński) i gimnazjum w Wieliczce ( Renata Grabka).

Kolejność końcowa :

  1. Gabriela Sutor – Niegowić
  2. Monika Miszczyk – Niegowić
  3. Joanna Kula – Wieliczka
  4. Iwona Marczak – Gdów
  5. Natalia Kostrzewa – Koźmice Wlk.
  6. Magdalena Dziadom – Zabierzów Boch.
  7. Natalia Pabian – Podstolice
  8. Patrycja Popiela – Gdów
  9. Sylwia Bisztyga – Niepołomice
  10. Katarzyna Mleko – Wola Bat.

Do zawodów rejonowych awansuje sześciu pierwszych zawodników i zawodniczek a organizatorem tego etapu rozgrywek będą również Koźmice Wlk.

Dzień później tj. 19 lutego w tej samej hali o tytuł mistrza Powiatu Wielickiego walczyli gimnazjaliści tym razem w tenisie stołowym drużynowym.

Dziewczęta reprezentowały gimnazja : Sławkowice ( Janusz Chmielewski), Zabierzów. Boch.(Konrad Matysiak),Niegowić, Gdów (Wojciech Szewczyk), Podstolice (Lucjan Rowiński), Wieliczka ( zakoski) i Wola Batorska.

Wyniki turnieju :

  1. Niegowić
  2. Gdów
  3. Wieliczka
  4. Podstolice
  5. Zabierzów Boch.
  6. Sławkowice
  7. Wola Bat.

Wśród gimnazjalistów gminę Wieliczka reprezentował gospodarz rozgrywek Koźmice (Bożena Perz) a Gminę Kłaj Brzezie.

Wyniki końcowe:

  1. Niegowić
  2. Koźmice Wlk.
  3. Brzezie
  4. Wola Bat.
  5. Gdów
  6. Sławkowice

25 lutego można było zobaczyć zmagania zawodników w tenisie stołowym dziewcząt

i chłopców szkół podstawowych. Sala w Koźmicach powitała mistrzów rozgrywek gminnych tj.: Zręczyce ( Anna Pilch), Zabierzów Boch. (Urszula Antończyk), Podłęże ( Z. Suślik), Wola Zab. ( Angelika Lewandowska), Brzezie, Suchoraba i Zagórze ( Andrzej Pałka), Koźmice Wlk. ( Grażyna Gwiżdż), Grabie ( Małgorzata Cyganik), Podstolice ( Izabela Wawrzyk), Bodzanów, Łazany ( Ewa Kurzawa), Trąbki ( Jarosław Sala), Byszyce, Szczytniki ( Wojciech Biernat), Pierzchów ( Wojciech Biernat), Niepołomice.

Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców wyraźnie dominowali reprezentanci Szczytnik, Koźmic i Pierzchowa i oni zajęli czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji.

Dziewczęta – Indywidualnie

  1. Emilia Zawadzka – Szczytniki
  2. Joanna Łopata – Koźmice
  3. Dominika Sutor – Szczytniki
  4. Patrycja Dunaj – Pierzchów
  5. Izabela Gąskowska – Szczytniki
  6. Alicja Sala – Trąbki
  7. Sylwia Seniorek – Węgrzce
  8. Karolina Śliwa – Zręczyce
  9. Wiktoria Serafin – Węgrzce
  10. Dominika Dulik – Trąbki

Chłopcy – indywidualnie

  1. Sebastian Stach – Szczytniki
  2. Michał Jania – Koźmice
  3. Rafał Rumer – Pierzchów
  4. Dawid Zieleń – Zabierzów Boch.
  5. Sebastian Czop – Koźmice
  6. Szymon Bruzda – Podstolice
  7. Dawid Hudyga – Szczytniki
  8. Damian Antończyk – Zabierzów Boch.
  9. Dominik Lechowicz- Trąbki
  10. Mateusz Gawor – Podstolice

Sześciu pierwszych zawodników i zawodniczek będzie reprezentować nasz Powiat na zawodach rejonowych.

Dzień później 26 lutego szkoły podstawowe walczyły o tytuł mistrza powiatu w tenisie drużynowym.

Zgłosiły się : Łazany (Urszula Woźniak), Bodzanów, Grabie ( Małgorzata Cyganik), Pierzchów i Szczytniki ( Wojciech Biernat), Brzezie, Węgrzce Wlk.( Krzysztof Rubiś), Zręczyce ( Anna Pilch) i Koźmice Wlk.( Grażyna Gwiżdż).

Końcowa klasyfikacja :

Dziewczęta:

  1. Szczytniki
  2. Koźmice Wlk.
  3. Grabie
  4. Trąbki
  5. Zręczyce
  6. Brzezie
  7. Bodzanów
  8. Zagórze
  9. Zabierzów Boch.

Chłopcy:

  1. Szczytniki
  2. Trąbki
  3. Zabierzów Boch.
  4. Koźmice Wlk.
  5. Węgrzce Wlk.
  6. Pierzchów
  7. Brzezie
  8. Łazany
  9. Wola Bat.

Dwie pierwsze drużyny dziewcząt i chłopców pojadą na zawody rejonowe do Skawiny.

Eliminacje Powiatowe w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym dziewcząt

i chłopców szkół podstawowych i gimnazjum bardzo sprawnie przeprowadziła i sędziowała Agnieszka Piotrowska z pomocą Bożeny Perz.