Przez 2 dni tj. 28 – 29.12.2011r  na obiektach sportowych klubów KS Bronowianka Kraków i WKS Wawel Kraków odbywały się IV Mistrzostwa Miasta Krakowa w Minisiatkówce Dziewcząt. W Turnieju startowało 40 zespołów z Polski Południowej / kategoria klas V – 15 zespołów i w kategorii klas IV – 25 zespołów / tj. MKS ANDRYCHÓW, KĘCZANIN KĘTY, EKSTRIM GORLICE, „SETBOL” OŚWIĘCIM, PUKS KRAKÓW, SP 87 KRAKÓW, „DALIN” MYŚLENICE, WAWEL KRAKÓW, , UKS 22 KRAKÓW, MKS BISKUPICE, MKS MOS WIELICZKA.

W kategorii klas V /trójki/ zawodniczki MKS MOS WIELICZKA podczas całego turnieju, nie miały sobie równych i błyskawicznie przechodząc przez wszystkie etapy, wygrały IV Mistrzostwa Miasta Krakowa. Zespół wystąpił w składzie: Pola Kwiecińska, Agnieszka Drej, Katarzyna Tkaczyk, Marcelina Ciastoń. Wielkie gratulacje i oby tak dalej w Nowym Roku!

W kategorii klas IV /dwójki/ zawodniczki MKS MOS WIELICZKA dostarczyły o wiele więcej emocji, ale nie koniecznie tych najszczęśliwszych. W turnieju wzięło udział 25 zespołów, które zostały podzielone na 7 grup. Do półfinałów miały awansować tylko mistrzynie grup i to się udało bez problemów, czyli oba zespoły MKS MOS WIELICZKA awansowały do grona 8 najlepszych zespołów turnieju.

Zespół występujący w składzie: Magdalena Lewińska, Agnieszka Wójtowicz, Izabela Górska, trafił do słabszej półfinałowej grupy, co wcale nie gwarantowało braku emocji i wkrótce miało się to potwierdzić. Po pierwszym wygranym meczu, zagranym spokojnie – mądrze przyszedł horror. Mecz z zespołem MKS Andrychów  dostarczył więcej emocji niż cały turniej, dziewczęta przegrywały już 20:24 i nagle dostały olśnienia / pomocą był trener który przyszedł po zakończonym meczu z drugim zespołem przy stanie 20:23/ spokój i konsekwencja w grze doprowadziły do zdobycia 6 punktów z rzędu i wygraniu meczu – szał radości! Trzeci mecz po takiej wygranej był tylko formalnością – wygrana. Dziewczęta wygrywając wszystkie mecze w grupie, są w finale i walczą o złoto!

Zespół występujący w składzie: Julia Hebda, Wiktoria Kujawa, Monika Drej trafił do mocniejszej półfinałowej grupy, gdzie już pierwszy mecz miały zagrać z bardzo mocnym zespołem tj.UKS 22 Kraków, z którym na poprzednim turnieju, pierwszy zespół przegrał finał. Dobra forma, mądra i konsekwentna taktyczna gra przyniosła dość łatwe zwycięstwo z niełatwym rywalem. Drugi mecz to znowu trudny przeciwnik – PUKS Kraków. Mecz od początku grany punkt za punkt , świetne akcje z obu stron, dużo radości ale i zdenerwowania, trudno znaleźć słaby punkt, zespoły meczą się, popełniają drobne błędy. Oba zespoły mają po kilka piłek  meczowych i niestety Kraków wygrywa. Dziewczęta są zdruzgotane, wiedzą że najprawdopodobniej uciekła szansa spotkania się w Wielkim Finale z koleżankami z klubu- potwierdza się to, trzeci mecz to gra bez wiary, dziewczęta są myślami gdzieś daleko, trochę błędów, trochę zrywów, przegrywają na styk, mecz o 5 miejsce odbywa się w podobnej atmosferze, ostatecznie zajmują i tak wysokie 6 miejsce / na 25 zespołów/.

Wielki Finał – zespół MKS MOS Wieliczka spotyka się z zespołem UKS 22 Kraków /pokonanym przez koleżanki z klubu, w grupie półfinałowej/  wygląda, że jest wszystko w porządku, szybko obejmują kilku punktowe  prowadzenie, ta łatwość w grze i świadomość wygranej przez koleżanki z tym zespołem, obniża koncentracje, usypia czujność kilka błędów zaczyna się dziwna gra, później chaos. Przeciwniczki obejmują prowadzenie, naszym dziewczętom przypomina się chyba poprzedni przegrany finał, są spięte, niezdolne do precyzyjnej gry i niestety nie udaje się dogonić – przegrywamy Finał, zajmujemy odległe 2 miejsce, tak się  wtedy wydaje, a przecież jest to II miejsce w IV Mistrzostwach Miasta Krakowa, w których brało udział 25 zespołów z Polski południowej – czyli duży sukces.

IV Mistrzostwa Miasta Krakowa

I miejsce -  UKS 22 Kraków

II miejsce – MKS MOS WIELICZKA / Magdalena Lewińska,

Agnieszka Wójtowicz , Izabela Górska /

VI miejsce – MKS MOS WIELICZKA / Julia Hebda, Wiktoria

Kujawa, Monika Drej/

Wszystkim dziewczętom gratulujemy dużego sukcesu, wspaniałego wspierania się, dopingu, woli walki oraz życzymy co najmniej  takich sukcesów w Nowym Roku i wytrwałości na treningach. Wszystkie zawodniczki uczęszczają na treningi zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce i są prowadzone przez trenera MOS – Artura Stryszowskiego.