MINISIATKÓWKA  DZIEWCZĄT

zawodniczki MKS MOS WIELICZKA najlepsze w POLSCE !!!

19 – 21 października 2012 r. w Kołobrzegu odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Polski w mini siatkówce dziewcząt /w  kat. czwórek /. Startowali wszyscy medaliści Mistrzostw Polski z Zabrza 2012 , 8  mistrzów województw, 16 medalistów swoich województw czyli około 115 zawodniczek z 16 klubów siatkarskich z całej Polski.

Turniej był rozgrywany systemem ”każdy z każdym” w 3 grupach po 8 zespołów /w I etapie eliminacyjnym/ , przez dwa dni piątek-sobota. W niedzielę odbyły się mecze finałowe , według systemu z poprzedniego dnia.

Zawodniczki MKS MOS WIELICZKA prowadzone przez trenera Artura Stryszowskiego i występujące w składzie: Agnieszka Drej / kapitan /, Pola Kwiecińska, Marcelina Ciastoń, Katarzyna Tkaczyk, Patrycja Małota , już od samego początku rozpoczęły swoje gry mocno zmobilizowane, dodatkowo zmotywowane zwycięstwem w Ogólnopolskim Turnieju w Krakowie , prezentując ciekawą grę i wygrywając w pierwszym dniu  z następującymi zespołami:

MKS MOS WIELICZKA     -     UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 2          20 : 2

MKS MOS WIELICZKA     -     UKS „ZATOKA 94” PUCK                            20 : 15

MKS MOS WIELICZKA     -     MUKS „JOKER” ŚWIECIE                           22 : 20

W pierwszym dniu rywalkami zawodniczek z Wieliczki były drużyny  z północnej Polski , tym razem miały to być drużyny z zachodniej  i  wschodniej Polski. Ponieważ były to również mocne drużyny jak i pierwszego dnia , mecze zapowiadały się trudne i ciężkie. Mocnym atutem w meczach, które miały się odbyć, była wzrastająca forma zawodniczek z meczu na mecz, coraz swobodniejsza i skuteczniejsza gra. Przypuszczenia okazały się trafne .

Potwierdzeniem tego były uzyskane wyniki w 3 wygranych kolejnych meczach:

MKS MOS WIELICZKA    -    UKS „DWÓJKA” MILICZ                                20 :17

MKS MOS WIELICZKA    -    BAS  BIAŁYSTOK  2                                       20 : 16

MKS MOS WIELICZKA    -    UKS „TR ÓJKA” SULECHÓW 1                    20  :  7

Dzięki wygraniu wszystkich meczy , zespół  MKS MOS WIELICZKA zakwalifikował się do Finału . Do finału awansowały także 2 zespoły z środkowej Polski / UKS „LIDER” KOSTANTYNÓW ŁÓDZKI 1, SP4 BYDGOSZCZ / 1 zespół z wschodniej Polski / BAS BIAŁYSTOK 1/ , 1 zespół z zachodniej Polski / UKS „TRÓJKA” SULECHÓW / oraz 1 zespół z północnej Polski / SP 9 RUMIA /.Reasumując , Finał  Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki  Dziewcząt w Kołobrzegu zapowiadał się bardzo ciekawie , ponieważ każda strona Polski miała swojego przedstawiciela / wschód, zachód, północ, południe i Centralna Polska /

W niedzielę , w pierwszym meczu Finału A, podopieczne trenera Artura Stryszowskiego trafiły na brązowego medalistę Mistrzostw Polski z Zabrza. Mecz od samego początku układał się bardzo dobrze , punkt za punkt, ale to rywalki musiały cały czas gonić zespół z WIELICZKI . Wspaniała wysoka forma zawodniczek MKS MOS WIELICZKA pozwoliła na otwartą grę.  Bardzo mocne ataki na skrzydłach  Marceliny Ciastoń  i Poli Kwiecińskiej , były  nie do odbioru. Agnieszka Drej i Katarzyna Tkaczyk świetnie spisywały się w obronie, również precyzyjna zagrywka Katarzyny Tkaczyk  i  Marceliny Ciastoń, były niezwykle trudne do przyjęcia . Dopełnieniem tego wszystkiego były rewelacyjne  wystawy i kiwki Agnieszki Drej oraz wystawy Patrycji Małoty. Zawodniczki MKS MOS WIELICZKA zaprezentowały skuteczną kombinacyjną  grę, której efektem było  zwycięstwo nad utytułowanymi rywalkami.

MKS MOS WIELICZKA    -    UKS „LIDER” KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI 1      25  :  19

W drugim meczu zawodniczki z WIELICZKI spotkały się z bardzo mocnym zespołem BAS BIAŁYSTOK, który w fazie eliminacyjnej wygrał wszystkie swoje mecze , dużą różnicą punktów. Jednak zawodniczki, mimo bardzo dobrej gry, nie były wstanie powstrzymać na siatce dynamicznie atakujących zawodniczek  z WIELICZKI, ani skutecznie  przeciwstawić się  ich grze kombinacyjnej. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Wieliczki.

MKS MOS WIELICZKA    -    BAS  BIAŁYSTOK 1                                         25  :  22

Trzecim rywalem w fazie finałowej był zespół z Bydgoszczy. Drużyna była wzmocniona zawodniczkami z utytułowanego klubu Pałac Bydgoszcz. Jednak i to też nie pomogło rywalkom w grze z zawodniczkami klubu MKS MOS WIELICZKA , grającymi  bardzo  pewnie , cieszącymi się niezwykle ekspresyjnie z każdego zdobytego punktu, bez względu na to czy to był początek spotkania czy też koniec. Mecz zakończył się wysoka wygraną zawodniczek z Wieliczki.

MKS MOS WIELICZKA    -    SP  4 BYDGOSZCZ                                        25  :  12

Mecz z zespołem UKS ”TRÓJKA” SULECHÓW 1 został zgodnie z regulaminem turnieju zaliczony z dnia poprzedniego, czyli zwycięstwem zawodniczek MKS MOS WIELICZKA.

MKS MOS WIELICZKA    -    UKS ”TRÓJKA” SULECHÓW 1                   20  :  7

Przed ostatnim meczem, było już wiadomo, że zespół z Wieliczki wygrał  Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki  Dziewcząt w Kołobrzegu w kat. ”czwórek”, ale chodziło o postawienie przysłowiowej  kropki nad „i” czyli wygranie wszystkich meczy oraz oczywiście prestiż i satysfakcję.

W ostatnim meczu turnieju, przeciwnikiem był zespół SP 9 RUMIA. Wieliczanki będąc nadal mocno skoncentrowane, wygrały mecz, pieczętując tym samym swoje mistrzostwo w turnieju.

MKS MOS WIELICZKA    -    SP 9 RUMIA                                         25  :  18

Wszystkie zawodniczki zespołu MKS MOS WIELICZKA uczęszczają systematycznie na treningi prowadzone przez trenera Artura Stryszowskiego z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce.

Oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt w Kołobrzegu  /Rocznik 2000- „Czwórki” / przedstawiają się następująco:

  1. 1. miejsce – MKS MOS WIELICZKA
  2. miejsce – UKS „LIDER” KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI 1
  3. miejsce – UKS „TRÓJKA” SULECHÓW 1
  4. miejsce – BAS BIAŁYSTOK 1
  5. miejsce – SP 4 BYDGOSZCZ
  6. miejsce – SP 9 RUMIA
  7. miejsce – MKS ZAWIERCIE
  8. miejsce – MKS ZORZA WODZISŁAW
  9. miejsce – MUKS ”JOKER” SWIECIE

10.  miejsce – UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 1

11.  miejsce – UKS „DWÓJKA” MILICZ

12.  miejsce – BAS BIAŁYSTOK 3

13.  miejsce – UKS „LIDER” KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI 2

14.  miejsce – BAS BIAŁYSTOK 2

15.  miejsce – UKS „ZATOKA 94” PUCK

16.  miejsce – UKS „VOLLEY” WAŁCZ

17.  miejsce – SP 48 SZCZECIN

18.  miejsce – MKS MOS WIELICZKA 2

19.  miejsce – SPPS  ŁEBA

20.  miejsce – MUKS „TRZYNASTKA” RADOM 1

21.  miejsce – UKS „TRÓJKA” SULECHÓW 2

22.  miejsce – MUKS „TRZYNASTKA” RADOM 2

23.  miejsce – UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 2

Najlepszą zawodniczką turnieju – MVP

została Marcelina Ciastoń / MKS MKOS WIELICZKA /

Wyróżnienie otrzymały:

Julia Latowska / UKS „TRÓJKA” SULECHÓW /

Natalia Kołcz / UKS „LIDER” KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI /

Oliwia Bałuk / UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /

Najlepsze zespoły otrzymały piękne puchary, dyplomy, medale z rąk Prezydenta Miasta Kołobrzeg , a wszystkie zawodniczki i trenerzy otrzymali  nagrody rzeczowe.

Należy podkreślić fantastyczną organizację turnieju, którego twórcą był trener UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI Pan mgr Dariusz Cholka.