Sukcesy szachistów MKS MOS Wieliczka w Mistrzostwach Małopolski Juniorów

W dniach 02.11.-04.11.2012r. rozegrano w Krakowie „Turnieje Szachowe o Wieżę Wolności  1918” – Mistrzostwa Małopolski Juniorów w Szachach Aktywnych i Błyskawicznych, zorganizowane przez Małopolski Związek Szachowy. Zawody odbywały się w Hotelu Europejskim. Sędziowali: Jacek Wolak, Stanisław Cichosz i Mateusz Zając. W pierwszym dniu miał miejsce turniej drużynowy w grze błyskawicznej. Przedstawiciele MKS MOS Wieliczka w bardzo dobrym składzie (Marcelina Tracz, Konrad Buś , Bartosz Ślęczka i Jan Paweł Gawor) zajęli II miejsce na podium.  W drugim dniu, gdzie miał miejsce turniej indywidualny  szachach szybkich, wielu przedstawicieli wielickiego klubu wróciło do domu z pucharami. W grupie najmłodszej C8 – II miejsce zajął Florian Wrona, a III Wiktor Salawa, Kamil Knapik był 9, Adam Chulist 10, Antoni Apryjas 15, zaś Tytus Compała 16. Wśród dziewczynek w najmłodszej grupie Izabela Janiak zajęła II miejsce uzyskując 3,5 pkt. W grupie C10 I miejsce zajął Jan Golenia, IV – Jan Paweł Gawor, Wojciech Krawczyk był 7, a Wojciech Golenia 8. Wśród dziewczynek w tej grupie wiekowej Zuzanna Salawa zajęła 8 lokatę.  W grupie C12 Mikołaj Knapik był 10, a wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej Michalina Dębowska zajęła I miejsce. W grupie C14 Sebastian Kużma zajął 6 lokatę , a Artur Kalemba 9. Zaś w grupie C16 Konrad Buś zajął II miejsce.

W niedzielę, w ostatnim dniu odbył się indywidualny turniej w szachach błyskawicznych. W tym turnieju przedstawiciele MKS MOS Wieliczka również pokazali swoje wysokie umiejętności szachowe. W grupie C8 Florian Wrona zajął III miejsce, Miłosz Dębowski był 5, Adam Chulist – 6, a Tytus Compała -7. Zaś w grupie wiekowej C10 Wojciech Golenia zajął II miejsce, Jan Paweł Gawor-  III, a Jan Golenia był IV. W grupie wiekowej D 12 Michalina Dębowska zdobyła II miejsce. A w najstarszej grupie wiekowej Konrad Buś uzyskał III lokatę.

Gratulacje należą się dzielnym zawodnikom wielickiego klubu szachowego, ale także w szczególności ich trenerowi Panu Andrzejowi Irlikowi, który na co dzień pracuje z młodymi szachistami.

Jadwiga Daniek – Salawa