Wspaniałe wieści nadeszły z Radomia, gdzie w dniach 7-8 grudnia rozgrywane były Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach wiekowych (dziewczęta młodsze i starsze, chłopcy młodsi i starsi), a wśród drużyn z całej Polski znalazły się drużyny dziewcząt i chłopców starszych UKS-u Rokicie z podgdowskich Szczytnik. W finale wzięło udział 8 drużyn wyłonionych w wieloetapowych eliminacjach. Nasze drużyny w silnej stawce zdobyły dwa!!! brązowe medale, co jest niewątpliwie wielkim sukcesem.

Na wyjazd ze względu na duże koszty i niesprzyjającą pogodę szczytniczanie zdecydowali się w ostatniej chwili (w sobotę o 5 rano), a do Radomia dojechali tuż przed zawodami. W pierwszych meczach trudy podróży dały się we znaki, dlatego dziewczęta jak i chłopcy przegrali po jednym spotkaniu co dało im 2 miejsce w grupie i awans do półfinału.

W niedzielę już wypoczęci rozpoczęli walkę o medale. Najpierw dziewczęta zagrały o finał z faworytem turnieju UKS „Falą” Piotrawin i po zaciętej walce uległy 1:3. Chłopcom nie dawano żadnych szans, gdyż przyszło im się zmierzyć z mistrzem Polski z Limanowej (UKS „Płomień”). We wszystkich dotychczasowych meczach ulegali łatwo i szybko. Jednak w Radomiu rozegrali życiowe partie i byli o krok od wielkiej sensacji. Po dramatycznym meczu pełnym emocji i łez ulegli kolegom z Limanowej 2:3.

„Ten mecz jak podkreślali wszyscy obserwatorzy był najlepszym meczem turnieju. Obydwie drużyny pokazały tenis na fenomenalnym poziomie. Limanowa w całym turnieju przegrała tylko 2 pojedynki. Właśnie z Nami.” opowiada opiekun drużyny p. Wojciech Biernat.

Po porażce w półfinale przyszło naszym dziewczętom zagrać z UKS Lubsko o trzecie miejsce. Mecz był bez historii. Łatwa wygrana 3:1 i brązowy medal!!!

Chłopcy mieli stoczyć bój z AZS Politechniką Rzeszów z którą przegrali w grupie 3:1. Troche obawialiśmy się tego spotkania, ale niepotrzebnie. Chłopcy znowu zagrali rewelacyjnie. Mimo, że nie byli faworytem wygrali 3:1 i odbierali zasłużone gratulacje (m in. od gościa specjalnego Karola Strasburgera). Mamy drugi medal!!!

„Turniej w kategorii chłopców starszych stał na b. wysokim poziomie. Cztery drużyny (Limanowa poza zasięgiem) reprezentowały zbliżony poziom, dlatego wynik jest wielkim sukcesem tych chłopców. Dziewczęta były zaliczane do faworytów, ale i tak trzecie miejsce bardzo nas ucieszyło. Niewiele zabrakło, abyśmy nie pojechali na finały. Dzięki przychylności władz gminy, a szczególnie p. kierownik GZEAS w Gdowie p. Julity Natkaniec znalazły się środki na wyjazd” – opowiada szczęśliwy dyrektor szkoły i prezes klubu ze Szczytnik.

W składzie naszych drużyn w Radomiu wystąpili: Natalia Gądek i Natalia Klimczak oraz Arkadiusz Kołos i Maksymilian Kutaj.

Gratulacje dla rodziców i trenerki!!!

Zawodnicy uczestniczą w zajęciach MOS organizowanych w szkole podstawowej w Szczytnikach.