1 lutego 2014r. o godzinie 9:00 odbył się turniej II Małopolskiej Ligi Młodziczek. Dziewczyny z klubu MKS MOS Wieliczka pod okiem trenera Jana Mazura pojechały do Chrzanowa, by zmierzyć się na boisku z drużynami:

  • MOS Chrzanów
  • ISKRA Grybów
  • Bobowa

Skład MKS MOS Wieliczka – Jan Mazur- trener, Natalia Dubiel- kapitan, Katarzyna Ochońska, Katarzyna Sikora, Katarzyna Hartabus, Katarzyna Grabka, Patrycja Huk, Patrycja Datoń, Agnieszka Starowicz, Weronika Halverscheid

Turniej rozegrany w Chrzanowie był dla nas bardzo ważny. Chciałyśmy wrócić do I Ligi, by wszystkim pokazać, że jesteśmy bardzo zgraną i silną drużyną. Pierwszy mecz rozegrałyśmy z naszymi gospodarzami, czyli dziewczynami z Chrzanowa. Poradziłyśmy sobie z przeciwniczkami doprowadzając do wyniku (2:0). Po krótkiej przerwie rozegrałyśmy mecz z drużyną ISKRA Grybów, która okazała się lepsza i wygrała (2:0). Miałyśmy zmierzyć się jeszcze z siatkarkami z Bobowa jednak nie pojawiły się one na turnieju automatycznie tracąc szansę na awans do I Ligi.

Całe spotkanie w Chrzanowie uznaje za udane, ponieważ mimo tego, że nie poradziłyśmy sobie z wszystkimi drużynami, to dobrze się bawiłyśmy grając wspólnie i ambitnie podchodząc do każdego meczu. Utrzymałyśmy się w II Lidze, co jest dla nas pocieszeniem.

Przed naszymi siatkarkami obóz zimowy, na którym dziewczyny będą przygotowywać się do nadchodzących turniejów. Myślę, że nie zmarzną i wrócą do Wieliczki pełne pozytywnej energii i chęci do walki na boisku. Bo w siatkówce i każdym innym sporcie o to właśnie chodzi, by czerpać radość ze swojej pasji, nie poddawać się i wyciągać wnioski z każdej swojej porażki, aby następnym razem odnieść sukces.

W imieniu całej drużyny serdecznie zapraszam na nasze mecze, bo przecież sportowcy potrzebują swoich kibiców.

Siatkarka

Katarzyna Hartabus