MINISIATKÓWKA– brązowy medal dla zawodniczek MKS MOS WIELICZKA

W dniach 14-15 marca 2014 r. zawodniczki MKS MOS Wieliczka wzięły udział w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Turnieju Wielkiej Minisiatkówki Dziewcząt „VIRTUS VOLLEY CUP 10”. Turniej był rozgrywany w Szlichtyngowej i we Wschowie, wystartowało w sumie 111 zespołów, w trzech kategoriach wiekowych , czyli około 420 zawodniczek z ponad 50 miast z całej Polski.

Podopieczne trenera Artura Stryszowskiego zdobyły brązowy medal w kategorii „4”. W tej kategorii  wystartowało 28 zespołów z 21 klubów siatkarskich . Zawodniczki MKS MOS Wieliczka pokazały ciekawą, kombinacyjną grę, wykazując się również dużą odpornością na stres w bardzo trudnych meczach. Przez dwa dni, każdy zespół z Wieliczki rozegrał 12 meczy, a oto poszczególne wyniki:

MKS MOS WIELICZKA 1      15:5     Zahir Volley Wschowa

MKS MOS WIELICZKA 1      15:14   Spartakus Września 1

MKS MOS WIELICZKA 1      15:7     Setbol Oświęcim

MKS MOS WIELICZKA 1      15:13   ZS Janków Przygodzki

MKS MOS WIELICZKA 1      15:2     Dwójka Stęszew 2

MKS MOS WIELICZKA 1      15:10   Volley Gubin 2

MKS MOS WIELICZKA 1      15:12   Spartakus Września 1

MKS MOS WIELICZKA 1      15:11   Abis Łódź

MKS MOS WIELICZKA 1      15:14   UKS Środa Wielkopolska 2

MKS MOS WIELICZKA 1      10:15   ŁKS Łódź

MKS MOS WIELICZKA 1      14:15   Virtus Volley Szlichtyngowa 1

MKS MOS WIELICZKA 1      15:11   UKS Środa Wielkopolska 1

Zespół MKS MOS Wieliczka 1 wystąpił w składzie: Wiktoria Kujawa – kapitan, Julia Hebda, Magdalena Lewińska, Izabela Górska, Julia Barska.

MKS MOS WIELICZKA 2      15:8    UKS Śmigiel

MKS MOS WIELICZKA 2      15:12  Jedynka Września

MKS MOS WIELICZKA 2      11:15  Abis Łódź

MKS MOS WIELICZKA 2      15:8    Lider Rokietnica

MKS MOS WIELICZKA 2       7:15   UKS Środa Wielkopolska 1

MKS MOS WIELICZKA 2      15:4    Virtus Volley Szlichtyngowa 2

MKS MOS WIELICZKA 2      15:13  Zahir Volley Wschowa

MKS MOS WIELICZKA 2      15:9    Virtus Volley Szlichtyngowa 2

MKS MOS WIELICZKA 2      10:15  ZS Janków Przygodzki

MKS MOS WIELICZKA 2      12:15  Volley Gubin 1

MKS MOS WIELICZKA 2      12:15  Siatkarz Jarocin

MKS MOS WIELICZKA 2      15:10  Trójka Międzyrzecz

Zespół MKS MOS Wieliczka 2 wystąpił w składzie: Magdalena Hartabus – kapitan, Pola Palonek, Agnieszka Wójtowicz, Monika Drej, Julia Moneta.

Końcowa Klasyfikacja  Virtus Volley Cup 10 „4”

1. miejsce – ŁKS Łódź

2. miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa 1

3. miejsce – MKS MOS WIELICZKA 1

4 .miejsce – Spartakus Września 1

5. miejsce – Abis Łódź

6. miejsce – UKS Środa Wielkopolska 1

7. miejsce – UKS Środa Wielkopolska 2

8. miejsce – Siatkarz Jarocin

9. miejsce – Volley Gubin 1

10. miejsce – ZS Janków Przygodzki

11. miejsce – Zahir Volley Wschowa

12. miejsce – MKS MOS WIELICZKA 2

13.miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa 2

14. miejsce – Trójka Międzyrzecz

15. miejsce – Setbol Oświęcim

16. miejsce – UKS Śmigiel

17. miejsce – Iras Agrofreeze Czaplinek

18. miejsce – SP3 Głogów 2

19. miejsce – Kosieczyn

20. miejsce – Wisła Kraków

21. miejsce – Ares Nowa Sól

22. miejsce – Jedynka Września

23. miejsce – Volley Gubin 2

24. miejsce – SP3 Głogów 1

25. miejsce – Spartakus Września 2

26. miejsce – Dwójka Stęszew 1

27. miejsce – Lider Rokietnica

28. miejsce – Dwójka Stęszew 2

Najlepszą Zawodniczką Atakującą Turnieju VIRTUS VOLLEY CUP 10 w kategorii „4” została zawodniczka Klubu MKS MOS WIELICZKA – Wiktoria Kujawa

Bardzo dobrze wypadły również podopieczne trenera Grzegorza Stareńczaka występujące w kategorii „3”, zajmując 4 miejsce / Kamila Małota, Wiktoria Szczupak, Małgorzata Pieczko / i 7 miejsce / Wiktoria Tyrańska, Natalia Hojoł, Julia Stępska /na 35 zespołów rywalizujących w tej grupie. Zawodniczki z Wieliczki znalazły się tuż za aktualnymi Mistrzyniami Polski z 2013 r., czyli zespołem z Kosieczyna i SMS Łódź.

W kategorii „2” zawodniczki MKS MOS WIELICZKA osiągnęły także znakomity rezultat zajmując 7 miejsce  / Martyna Lewińska, Gabriela Pabian, Maja Stareńczak / i 15 miejsce / Kinga Kaczmarczyk, Amelia Wieczorkowska /. Należy tutaj jednak podkreślić, że w tej  kategorii wiekowej startowało aż 48 zespołów z Polski.

Cały turniej obfitował w wiele wspaniałych atrakcji, uroczyste otwarcie obejmowało m.in. ceremoniał olimpijski / zapalenie znicza, wniesienie flagi olimpijskiej /, pokazy cyrkowe. Odbył się również turniej trenerów, wszystkie zawodniczki otrzymały drobny prezent, a najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy. Największą atrakcją był udział specjalnych gości , wybitnych sportowców, mistrzów świata i złotych medalistów igrzysk olimpijskich czyli Tomasza Baltkiewicza /pchnięcie kulą, rzut dyskiem/, Szymona Kołeckiego /podnoszenie ciężarów/, Jerzego Górskiego /triathlon/ i Radosława Kawęckiego /pływanie/.