Bardzo dobry występ odnotowały zawodniczki MKS MOS Wieliczka zajmując III miejsce w Ogólnopolskim  Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza  Miasta Kłodzka, który odbył się w dniach 10-11.05.2014r. w Kłodzku. W Turnieju startowało 8 klubów siatkarskich z Polski: UKS„6”Radom, MMKS Kłodzko I, UKS„Plas”Warszawa, MKS„Zorza” Wodzisław, MKS MOS Wieliczka, UKS Pomorzanie Szczecin, Reprezentacja Województwa Podlaskiego / Białystok/, Kłodzko II.

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy, gdzie grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów.

Po bardzo zaciętych meczach w pierwszym etapie do półfinałów awansowały zespoły : UKS Zorza Wodzisław, MKS MOS Wieliczka, Białystok oraz UKS „6” Radom.

W pierwszym półfinale zespół z Wieliczki trafił na faworyta turnieju, zespół UKS Zorza Wodzisław, mimo że podopieczne trenera Artura Stryszowskiego prowadziły bardzo długo w obu setach, jednak musiały uznać wyższość przeciwniczek, które przewyższały je warunkami fizycznymi i umiały ten atut ostatecznie wykorzystać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla przeciwniczek. W drugim finale Białystok wygrał z UKS „6” Radom, zatem w Finale miało dojść w obu przypadkach do rewanżu z pierwszego etapu.

W finałowym meczu nie doszło do żadnej niespodzianki, ponieważ zespół UKS Zorza Wodzisław wygrał zdecydowanie z Białymstokiem 2:0, natomiast w meczu o brązowy medal zespół MKS MOS WIELICZKA po wcześniejszej wpadce i przegranej  1:2, tym razem wygrał bardzo zdecydowanie, pokonując zespół UKS „6”Radom   2:0 /25:12 i 25:19 /.

Na zakończenie turnieju wszystkie zawodniczki otrzymały piękne koszulki, a najlepszym drużyną zostały wręczone wspaniałe medale, puchary i dyplomy pod postacią desek wymalowanych i wyrzeźbionych osobiście przez  organizatora, prezesa i trenera MMKS Kłodzko w jednej osobie – Antoniego Machcińskiego. Dodatkowo z każdego klubu najlepsza zawodniczka otrzymywała piękną statuetkę.

Ze strony trenera Antoniego  Machcińskiego czekała na zawodniczki z Wieliczki jeszcze jedna niespodzianka – zwiedzanie nocą pięknego miasta Kłodzka. Przez 1,5 godziny trener Antoni oprowadzał i sam osobiście opowiadał legendy , ciekawostki i niezwykłą historię / a tą współczesną czyli ślady powodzi z 1997r. do dziś widać na ścianach budynków, murach kościołów /. Zawodniczki były zauroczone piękną odnowioną Starówką, niezwykłym klimatem uliczek Starego Miasta.

Drużyna MKS MOS Wieliczka wystąpiła w składzie: Marcelina Ciastoń –kapitan, Patrycja Małota, Agnieszka Drej, Emilia Niedzielska, Weronika Pawlik, Anna Woroń, Joanna Pikus, Aleksandra Kowalska, Angelika Spich, Zuzanna Leśniak, Adrianna Chrzan, Julia Godzik, Trener- Artur Stryszowski.

Statuetkę dla Najlepszej zawodniczki w drużynie MKS MOS Wieliczka otrzymała Agnieszka Drej.

Końcowa klasyfikacja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza  Miasta Kłodzka

1.  miejsce – MKS Zorza Wodzisław

2.  miejsce – Białystok

3. miejsce – MKS MOS Wieliczka

4.  miejsce – UKS „6”Radom

5.  miejsce – MMKS Kłodzko I

6.  miejsce – UKS „Plas”Warszawa

7.  miejsce – MMKS Kłodzko II

8.  UKS Pomorzanie Szczecin