W dniach 7-9 maja Czeladź stała się stolicą południowej Polski w siatkówce dziewcząt. Do rywalizacji w Festiwalu Siatkówki Dziewcząt przystąpiło 48 drużyn w kategorii „dwójek”. Wśród zawodniczek ze Śląska oraz Małopolski nie mogło zabraknąć siatkarek z Miasta Soli. Klub MKS MOS Wieliczka reprezentowały cztery drużyny prowadzone przez trenerów Grzegorza Stareńczaka oraz Mikołaja Wojtyczkę.

W pierwszej fazie turnieju znakomicie spisały się dwie drużyny: Wieliczka I /Gabrysia Pabian, Martyna Lewińska, Maja Stareńczak/ oraz Wieliczka III /Natalia Pajdak, Emilia Ptak, Weronika Wnuk/, które wygrywając wszystkie spotkania awansowały do finałowej „ósemki” turnieju. O sporym pechu mogą mówić zawodniczki Wieliczki II /Amelia Wieczorkowska, Kinga Kaczmarczyk, Maryla Gula/, które w początkowej części turnieju odnotowały jedyną porażkę tego dnia i tym samym pozostała im rywalizacja o dalsze lokaty. Ostatni i zarazem najmłodszy zespół MKS MOS Wieliczka /Julia Płyś, Julia Cholewa, Justyna Marek/ po porażkach na starcie i stresach związanych z debiutem w ogólnopolskich rozgrywkach, w kolejnych spotkaniach rozkręcały się z akcji na akcję.

Ostatecznie najbardziej doświadczona ekipa Wieliczki I awansowała do ścisłego finału. W najważniejszym meczu musiała jednak uznać wyższość siatkarek UKS „Źródełko” Katowice I i zadowolić się srebrnymi medalami. Wieliczka II po dwóch zaciętych i bardzo emocjonujących meczach, kończących się po przewagach, zajęła ostatecznie 8 lokatę. Zespół Wieliczka III zajął 17 miejsce, natomiast Wieliczka IV 37 miejsce.

Turniej ten był znakomitym i zarazem ostatnim sprawdzianem przed Wojewódzkim Finałem Kinder + Sport, w którym w najbliższy weekend rywalizować będą najmłodsze siatkarki uczęszczające na zajęcia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce.