Duży sukces odniosły podopieczne Trenera Artura Stryszowskiego, awansując  3 rok z rzędu  do Finału Mistrzostw Polski w ramach rozgrywek KINDER+SPORT  2014.

18 maja 2014r. w Nowym Sączu na obiektach sportowych MOSiR-u odbył się Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Dziewcząt, gdzie spotkało się 16 najlepszych zespołów z Małopolski wyłonionych w drodze eliminacji. Podczas turnieju grano w 4 grupach systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 11 punktów każdy. Do kolejnej rundy awansowały po 2 zespoły , gdzie grano tym samym systemem a na koniec Finał rozegrano również  każdy z każdym, ale nadal z zaliczeniem meczy.

W turnieju zawodniczki MKS MOS Wieliczka pokonały m.in.:

MKS MOS Wieliczka  2 : 0  Setbol Oświęcim

MKS MOS Wieliczka  2 : 0  Dwójka 2 Krynica

MKS MOS Wieliczka  2 : 0  UKS 2010 Liszki

MKS MOS Wieliczka  2 : 0  SANDECJA Nowy Sącz

MKS MOS Wieliczka  2 : 1  EKSTRIM Gorlice

Zawodniczki z Wieliczki uległy natomiast bardzo nieznacznie zespołowi UKS 22 Kraków i Sparta Kraków, przegrywając sety 12:10, 11:9 i zajmując ostatecznie III miejsce premiowane awansem do Mistrzostw Polski. Podopieczne Trenera Artura Stryszowskiego prezentowały dobrą, trudną i przede wszystkim stabilną zagrywkę, mocne ataki , niezłą obronę, ale czasami brakowało skutecznego bloku. Gdyby nie ta słabość w grze, dziewczęta mogłyby myśleć o złotym medalu.

Tym razem zespół MKS MOS Wieliczka wystąpił w składzie: Kujawa Wiktoria – kapitan, Julia Hebda, Magdalena Lewińska, Izabela Górska, Pola Palonek. W turnieju wśród 16 najlepszych zespołów w województwie znalazł się również  drugi zespół MKS MOS Wieliczka, który po dobrym początku, niestety odpadł w drugim etapie. Wystąpił w składzie: Agnieszka Wójtowicz – kapitan, Monika Drej, Julia Barska, Julia Moneta, Magdalena Hartabus. Wszystkie zawodniczki MKS MOS Wieliczka uczęszczają na treningi zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

Na 16 zespołów grających w Finale Wojewódzkim Kiner+Sport 2014, pierwsze 4 miejsca zajęły zespoły:

1. miejsce – Sparta Kraków

2. miejsce – UKS 22 Kraków

3. miejsce – MKS MOS Wieliczka

4. miejsce – ESTRIM Gorlice