Wielkim sukcesem zawodników-uczniów ze Szczytnik zakończyła się wyprawa do Sopotu, gdzie rozgrywany był VIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. Memoriał rozgrywany od lat dla uczczenia pamięci wybitnego zawodnika jest jedną z najważniejszych tenisowych imprez dla uczniów szkół podstawowych. Jej specyfika polega na tym, że w drużynie szkolnej musi grać w składzie obowiązkowo uczeń z klas I-IV. Drużyna ze Szczytnik mimo zdobycia niedawno tytułu najlepszej drużyny w Polsce wśród szkół podstawowych nie zaliczała się do głównych faworytów Memoriału. Obok znanych już w całej Polsce Arka Kołosa i Maksa Kutaja w drużynie występował niespełna 8-letni Kacper Turecki, dla którego te zawody były najważniejszymi w dotychczasowej karierze.

Chłopcy nie zawiedli. Dzięki znakomitej grze, zwłaszcza Arka dotarli do finału, gdzie zmierzyli się z nr 1 turnieju SP Mysłowice. W tej drużynie występował aktualny wicemistrz Polski młodzików J. Zandecki. Właśnie pojedynek Arka z nim był kluczowym dla przebiegu finału. Arek zagrał znakomity mecz, który przegrał dopiero po pięciosetowej walce. Ta porażka zadecydowała, że drużyna w składzie Arkadiusz Kołos, Maksymilian Kutaj oraz Kacper Turecki (2 wygrane!!!, 3 porażki) zajęła drugie miejsce, ale przyjęte z olbrzymią radością.

„Sam udział w tej ważnej imprezie był dla nas sukcesem. Poziom zawodów był bardzo wysoki, dlatego drugie miejsce to coś wielkiego. Nasza szkoła tym osiągnięciem udowodniła, że ma najlepszych uczniów tenisistów stołowych w Polsce w 2014 r. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, bo stanęli na podium w dwóch najważniejszych imprezach” – mówi szczęśliwy dyrektor szkoły W. Biernat.

Zawodnicy na co dzień biorą udział w treningach organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

Redaktor