Znakomity występ odnotowały zawodniczki MKS MOS WIELICZKA, które wyjechały na 5 dni do Bergkamen / Niemcy /, aby wziąć  udział w 30 Jubileuszowym Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt, odbywającym się w dniach 28-29 lipca 2014 r. W Turnieju wystartowało 58 zespołów / około700 zawodniczek / z Niemiec, Holandii i Polski . Dziewczęta startowały w trzech kategoriach: młodziczki , kadetki , juniorki , gdzie we wszystkich grupach grano systemem „każdy z każdym”, a  mecz to 2 sety po 11 minut.

Duży sukces odniosły Młodziczki, prowadzone przez Trenera Artura Stryszowskiego, zdobywając I miejsce w najliczniej obsadzonej kategorii, w której startowały 24 zespoły.

Kadetki, którymi opiekował się Trener Grzegorz Stareńczak spisały się również dobrze, zajmując II miejsce na 18 startujących zespołów.

Bardzo dobry występ odnotowały także Juniorki prowadzone przez Trenera Jana Mazura, zajmując II miejsce na 16 zespołów występujących w turnieju. Dziewczęta świadome sukcesów młodszych koleżanek, a także zagrzewane ich gorącym dopingiem, w ostatnim meczu z Holenderkami wygrały z nimi jednego seta, a trzeba podkreślić że Holenderki do tego momentu nie przegrały z żadnym zespołem podczas turnieju.

Oprócz wspaniałych sportowych emocji, niezapomnianych wrażeń i dużego sportowego sukcesu, zawodniczki z Wieliczki miały okazję zwiedzić miasto Dortmund, były oprowadzone przez polskiego przewodnika po największym stadionie w Europie – Stadionie Borusi Dortmund który mieści 82 tyś kibiców, zwiedziły również miasto Bergkamen, a  także podczas wizyty w Jednostce Straży Pożarnej miały możliwość przeżyć wyjątkowe chwile połączone z dużą dawką adrenaliny, ponieważ były wywożone w koszu na drabinie wysuwającej się w pionie na wysokość 30 m nad ziemię.

Wszystkie zawodniczki MKS MOS WIELICZKA uczęszczają systematycznie na zajęcia zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, a wyjazd na Festiwal Siatkówki do BERGKAMEN był nagrodą za całoroczny trud i osiągane sukcesy na arenie Ogólnopolskiej. Wyjazd był możliwy dzięki życzliwości władz Miasta i Gminy Wieliczka, umowie z Miastem Partnerskim Bergkamen oraz wielkiemu zaangażowaniu Pana Marka Filipka.