W dniu 30.03.2015 w hali Solnego miasta odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI szkół podstawowych w mini koszykówce chłopców. W finale tym uczestniczyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce. Od początku wiadomo było iż faworytami turnieju były szkoły podstawowe z Krakowa i Wieliczki. W rozgrywkach grupowych SP 2 Wieliczka zwyciężyła SP 5 Nowy Targ 41-25 oraz SP15 Nowy Sącz 26-11. A ponieważ  SP 113 Kraków również wygrała swoje pojedynki grupowe oba zespoły spotkały się w finale. Bardzo skoncentrowani wieliczanie od początku narzucili warunki krakowianom prowadząc 9-2 i praktycznie do końca utrzymywali około 10 punktową przewagę. Po bardzo dobrym na wysokim poziomie spotkania SP2 Wieliczka wygrała w finale 35-20 zdobywając tytuł Mistrza Małopolski szkół. Dzięki tej wygranej chłopaków Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce czeka teraz niesamowita przygoda czyli udział w dniach 5-7 czerwca w trójmieście w finałach Mistrzostw Polski szkół które to zawody sponsoruje Firma ENERGA S.A. Spotkają się tam z mistrzami pozostałych 15 województw by walczyć o Mistrzostwo Polski szkół podstawowych. Swoje zmagania toczyć będą m.in w wspaniałym obiekcie ERGO Arena w Gdańsku. Trzeba tu nadmienić iż prawie wszyscy uczniowie wielickiej „dwójki” na co dzień trenują na zajęciach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce i grają mecze w UKS REGIS Wieliczka.  Miejmy nadzieję iż to pierwszy i nie ostatni udział tej drużyny w finałach MP. Końcowa kolejność turnieju :

1. Szkoła Podstawowa Nr 2 Wieliczka
  2. Szkoła Podstawowa Nr 113 Kraków
  3. Szkoła Podstawowa Zawada
  4. Szkoła Podstawowa Nr 5 Nowy Targ
  5. Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych Nr 1 Nowy Sącz
  6. Zespół Szkól Samorządowych Roczyny

Mistrzostwo Małopolski zdobyli : Sebastian Ferenczak, Jakub Dyngosz, Aleksander Busz, Jakub Baran, Piotr Kędryna, Bartosz Kozioł, Adrian Sporysz, Maciej Jędrzejczyk, Wojciech Jędrzejczyk, Filip Kręcina. Opiekunem zespołu był Kazimierz Nowak