W Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbyły się 23-24.09.2017 w Białej Podlaskiej nasi wychowankowie zdobyli pierwsze medale dla Wieliczanki.

Mowa tu o Kacprze Morawskim, który zdobył srebrny medal na 200 metrów przez płotki oraz brązowy medal na 110 metrów przez płotki oraz Weronika Nagięć, która  na podobnym dystansie zdobyła również srebrny medal na 200 metrów przez płotki oraz piąte miejsce na dystansie 80 metrów przez płotki.
Do grona finalistów na tych zawodach dołączyli Anna Kapustka 6 miejsce na 600 metrów oraz Tymoteusz Lenart 8 miejsce w skoku w dal. Towarzystwo Sportowe Wieliczanka pokazała, że jest najmocniejszą ekipą w Małopolsce wśród młodzików. Przypomnijmy małopolska zdobyła łącznie 5 medali w tym trzy Wieliczanka.

Wrzesień był dla nas szczególnie dobry gdyż w Mistrzostwach Województwa Młodzików i Dzieci Starszych, które odbyły się 17 września w Krakowie zdobyliśmy aż 21 medali, a w eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodzików nasza reprezentacja  zdobyła aż 25 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

W Warszawie (4-6.08.2017) odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkoatletyce  ( Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych do lat 18), gdzie młodzież Wielicka zaznaczyła również swój udział:

Angelika Stępień zdobyła 6 miejsce na 1500 metrów oraz Julia Hajduk 17 miejsce na 100 metrów przez płotki, dodatkowo w eliminacjach sztafet nasze zawodniczki zdobyły 13 miejsce w sztafecie 4 x 100 metrów (w składzie Hajduk Julia, Dybała Katarzyna, Kielian Aleksandra, Rybka Aleksandra) oraz 20 miejsce w sztafecie 4 x 400 metrów ( w składzie Nykaza Natalia Dybała Katarzyna, Kielian Aleksandra, Rybka Aleksandra). Cała reprezentacja juniorów młodszych zdobyła dla Wieliczanki dodatkowe 12 punktów w współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

Nie możemy zapomnieć również o 15 miejscu Anny Sroki w dysku 1 kg w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 7-9.07.2017 Toruń zdobywając dla Wieliczanki 2 punkty we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w przełajach, które odbywały się 01.04.2017 w Tarnowie zawodniczki Anna Kapustka zajęła 1 miejsce, a Julia Cebula 6 miejsce gromadząc dla Wieliczki 4 punkty we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

Do kompletu medali Mistrzostw Województwa dorzucili się również Juniorzy i Juniorzy młodsi zdobywając dla nas 12 medali. Zawody odbyły się 15 maja 2017 roku w Krakowie.

Podsumowując w Sezonie Letnim 2017 młodzi lekkoatleci zdobyli 3 medale Mistrzostw Polski Młodzików oraz cztery miejsca finałowe. W mistrzostwach województwa zdobyli 33 medale i zgromadzili dla klubu TS Wieliczanka 43 punkty we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Do kompletu Medali dołączyła się nasza nieco starsza Zawodniczka Karolina Giza zdobywając srebrny medal w Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu, a w letnich Mistrzostwach Polski w Białymstoku uplasowała się na 4 miejscu na 1500 metrów i na 5 miejscu na 3000 metrów.

Wszyscy młodzi zawodnicy wymienieni powyżej są wychowankami Towarzystwa Sportowego Wieliczanka oraz na co dzień uczęszczają na zajęcia prowadzone przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

Wszystkie wyjazdy na zawody były możliwe dzięki wsparciu z Gminy Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego.

Dziękujemy !!