Komunikat
z przeprowadzonych zawodów
Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej,  Licealiada

Dyscyplina sportu: pływanie indywidualne stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym dziewcząt i chłopców. Sztafeta drużynowa  stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.
Etap zawodów:  powiatowy
Miejsce i termin:  12.02.2019  r. basen w Wieliczce, Solne Miasto
Organizator:  Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieliczce
Osoba odpowiedzialna za organizację zawodów:  mgr Grzegorz Siemieniec

W dniu 1 lutego 2018 r. na basenie w Wielickim Solnym Mieście odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wielickiego w pływaniu indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci.

IGRZYSKA DZIECI

Styl motylkowy 25 m. dziewczęta:

1 Aleksandra Jantas SP Śledziejowice 0:20,42
2 Alina Kuna SP Mietniów 0:21,75

Styl motylkowy 25 m. chłopcy:

1 Oskar Wrześniak SP Siercza 0:19,15

Styl motylkowy 50 m. dziewczęta:

1 Zofia Madej SMS Wieliczka 0:40,96
2 Anna Brońka SP 1 Wieliczka 0:40,98
3 Zofia Urbaniec SP 3 Wieliczka 0:41,41

Styl motylkowy 50 m. chłopcy:

1 Wojciech Cholewa SP Sławkowice 0:32,11
2 Kacper Tynor SP Niepołomice 0:34,82
3 Arkadiusz Idzik SP Grajów 0:39,81
4 Leon Śliwa SP Koźmice 0:40,28
5 Borys Żmijewski SMS Wieliczka 0:42,96

Styl grzbietowy 25 m. dziewczęta:

1 Alicja Gąsiorek SP 1 Wieliczka 0:21,84
2 Hanna Oliwkiewicz SP Siercza 0:23,57
3 Emilia Skubińska SP 4 Wieliczka 0:23,96
4 Julia Wrona SP 3 Niepołomice 0:24,67
5 Zuzanna Luby SSP Lady Sue Ryder 0:25,91
6 Anna Suder SP Koźmice W. 0:25,98
7 Nela Ryter SSP Lady Sue Ryder 0:26,31
8 Lena  Horowska SP Niepołomice 0:27,27

Styl grzbietowy 25 m. chłopcy:

1 Paweł Gumulak SP Niepołomice 0:23,27
2 Julian Tynor SP Niepołomice 0:23,63
3 Maciej Połowianiuk SP Niepołomice 0:25,30
4 Jakub Smoszna SP Siercza 0:25,85
5 Patryk  Jesiołek SP Koźmice W. 0:28,48
6 Wojciech Pytlik SP Węgrzce W. 0:29,74
7 Oskar Grzegorczyk SSP Lady Sue Ryder 0:29,91
8 Szymon Wiśniowski SP Koźmice W. 0:41,70

Styl grzbietowy 50 m. dziewczęta:

1 Alicja Miłek SMS Wieliczka 0:30,82
2 Hanna Cholewa SP 3 Wieliczka 0:38,34
3 Helena Jarmołowska SP 1 Wieliczka 0:42,62
4 Katarzyna Wójcik SP Niepołomice 0:51,56
5 Aleksandra Flis SSP Lady Sue Ryder 0:53,63
6 Zofia Wójcik SP Niepołomice 0:53,76

Styl grzbietowy 50 m. chłopcy:

1 Maciej Wójcik SP Węgrzce W. 0:37,37
2 Wiktor Gąsiorek SP 1 Wieliczka 0:39,31
3 Adam Zbrożek SMS Wieliczka 0:44,84
4 Dawid Hankus SP 1 Wieliczka 0:45,23
5 Leon Lewandowski SSP Lady Sue Ryder 0:45,80
6 Oskar Grzegorczyk SSP Lady Sue Ryder 0:47,26
7 Kacper Musz SP Niepołomice 0:50,64

Styl klasyczny 25 m. dziewczęta:

1 Julia Palmi SP 3 Wieliczka 0: 23,41
2 Małgorzata Marciniak SP 3 Wieliczka 0:26,48
3 Paulina Końska SSP Lady Sue Ryder 0:26,82
4 Amelia Dębowska SP Mietniów 0:28,93
5 Vanessa Tybon SP Niepołomice 0:31,97
6 Karolina Kowalczyk SSP Lady Sue Ryder 0:32,78
7 Kamila Nowak SSP Lady Sue Ryder 0:34,48

Styl klasyczny 25 m. chłopcy:

1 Adam Klimkowski SP 3 Wieliczka 0:25,34
2 Maciej Głąb SP Niepołomice 0:28,16
3 Borys Bularski SSP Lady Sue Ryder 0:32,55
4 Mateusz Turecki SP Niepołomice 0:32,65
5 Filip Głogowski SP Niepołomice 0:35,13

Styl klasyczny 50 m. dziewczęta:

1 Julia Głuszek SP Niepołomice 0:45,19
2 Natalia Kolasa SP 1 Wieliczka 0:46,05
3 Magdalena Gałuszka SP Koźmice W. 0:49,83
4 Jagoda Kryza SP 3 Wieliczka 0:51,59
5 Aleksandra Bielecka SP Zabierzów Boch. 0:57,08
6 Martyna Dziadur SP Niepołomice 0:57,70
7 Alicja Zychowicz SP Niepołomice 1:01,60

Styl klasyczny 50 m, chłopcy:

1 Antonio Przystał SP 1 Wieliczka 0:41,28
2 Piotr Całka SP 1 Wieliczka 0:44,05
3 Jakub Kuna SP Mietniów 0:47,21
4 Mieszko Kowalski SP 1 Wieliczka 0:48,43
5 Grzegorz Siudak SP Zabierzów Bocheński 0:49,58
6 Mateusz Koński SSP Lady Sue Ryder 0:52,81
7 Karol Maj SP Niepołomice 0:58,96
8 Marek Ślusarczyk SP Niepołomice 1:03,74

Styl dowolny 25 m dziewczęta:

1 Maja Korpak SP 4 Wieliczka 0:17,48
2 Antonina Śliwa SP Koźmice W. 0:18,42
3 Julia Knapik SP 1 Wieliczka 0:18,61
4 Lena Chojnacka SSP Lady Sue Ryder 0:18,97
5 Justyna Gubała SP Niepołomice 0:18,98
6 Sylwia Siwek SP Niepołomice 0:20,91
7 Martyna Rychtarczyk SSP Lady Sue Ryder 0:21,78

Styl dowolny  25 m chłopcy:

1 Kacper Żuchowski SP Niepołomice 0:16,28
2 Jan Rozumek SP Śledziejowice 0:17,37
3 Michał Martemianow SP Niepołomice 0:17,73
4 Jakub Giejdasz SSP Lady Sue Ryder 0:18,61
5 Krzysztof Surówka SP 4 Wieliczka 0:19,87
6 Wiktor Dulak SP Winiary 0:20,74
7 Karol Chlebda SP Koźmice W. 0:21,74
8 Hugo Lembas SP Węgrzce W. 0:22,09

Styl dowolny 50 m dziewczęta:

1 Aleksandra Permus SMS Wieliczka 0:30,07
2 Magdalena Szymacha SP 4 Wieliczka 0:34,55
3 Iwona Książek SP 2 Wieliczka 0:36,14
4 Emilia Dulak SP Winiary 0:36,49
5 Pola Gomulak SP Niepołomice 0:44,40
6 Alicja Nieć SP Niepołomice 0:44,42
7 Iga Kiełbowicz SP Niepołomice 0:46,07

Styl dowolny  50 m chłopcy:

1 Piotr Chabik SP 4 Wieliczka 0:36,80
2 Igor Myszkowski SP Węgrzce W. 0:37,00
3 Eryk Kapusta SP 1 Wieliczka 0:37,81
4 Tomasz Gałoński SP 3 Wieliczka 0:38,78
5 Jan Przybylski SSP Lady Sue Ryder 0:39,99
6 Piotr Ząbkiewicz SP Niepołomice 0:41,62
7 Leon Prokop SSP Lady Sue Ryder 0:43,29
8 Patryk Kolber SP Niepołomice 0:43,31

Sztafeta 6×25 stylem dowolnym dziewczęta:

1 SP 3 Wieliczka 01:47,11
2 SP 1 Wieliczka 01:49,39
3 SP Niepołomice 01:56,79
4 SSP Lady Sue Ryder Niepołomice 02:28,55

Sztafeta 6×25 stylem dowolnym chłopcy

1 SP 1 Wieliczka 01:37,04
2 SP Niepołomice 01:51,53
3 SP Węgrzce Wielkie 01:53,37
4 SSP Lady Sue Ryder Niepołomice 01:56,72

Sklad zwycięskiej sztafety chłopców (opiekun Nina Niepomniaszczij): Giejdasz Jakub, Grzegorczyk Gabriel, Lewandowski Leon, Mazurek Antoni, Prokop Leon, Przybylski Jan.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Styl motylkowy 50 m dziewczęta:

1 Karolina Mleko SP Niepołomice 0:32,63
2 Karolina Fortuna SP Węgrzce W. 0:39,38
3 Marta Zielińska SP Grajów 0:40,73
4 Victoria Bełz SP 1 Wieliczka 0:43,02
5 Marta Zielińska SP Niepołomice 0:44,45

Styl motylkowy  50 m chłopcy:

1 Tomasz Nosek SP Węgrzce W. 0:29,43
2 Jan Tynor SP Niepołomice 0:31,34
3 Michał Żak SSP Lady Sue Ryder 0:33,02
4 Kacper Biegański SP 3 Wieliczka 0:37,44
5 Maciej Toboła SP Sygneczów. 0:47,81

Styl grzbietowy 50 m dziewczęta:

1 Maria Dudziak SP Niepołomice 0:36,84
2 Weronika Knapik SP 1 Wieliczka 0:42,18
3 Jagoda Szostak SP Koźmice W. 0:46,14
4 Alicja Pawłowska SP Węgrzce W. 0:47,29
5 Wiktoria Nawłatyna SP Niepołomice 0:47,66

Styl grzbietowy 50 m chłopcy:

1 Damian Wleciał SP 1 Wieliczka 0:29,95
2 Arkadiusz Kozak SP Biskupice 0:31,88
3 Piotr Fiks SP Węgrzce W. 0:38,12
4 Bartosz Filipów SP Koźmice W. 0:41,07
5 Bartłomiej Nosek SP Niepołomice 0:43,53
6 Maciej Kucybała SP Niepołomice 0:46,84
7 Grzegorz Rojowicz SP Niepołomice 0:48,60
8 Marcel Kupiec SSP Lady Sue Ryder 0:53,23

Styl dowolny 50 m dziewczęta:

1 Katarzyna Kasza SP Niepołomice 0:30,57
2 Marta Szewczyk SSP Lady Sue Ryder 0:30,86
3 Maja Zawiła SP Niepołomice 0:34,03
4 Natalia Rychtarczyk SP Niepołomice 0:35,98
5 Zofia Oliwkiewicz SP Siercza 0:36,45
6 Zuzanna Tuteja SP Śledziejowice 0:37,14
7 Karolina Burliga SP Grajów 0:37,45
8 Wandas Gabriela SP 1 Wieliczka 0:41,30

Styl dowolny 50 m chłopcy:

1 Nikodem Bochenek SP 1 Wieliczka 0:28,44
2 Michał Ciopała SP 1 Wieliczka 0:29,11
3 Aleksander Ryznar SP Koźmice W. 0:33,13
4 Szymon Perz SP Koźmice W. 0:33,59
5 Jan Cichoń SP Wola Batorska 0:33,90
6 Mateusz Olesiński SP Niepołomice 0:34,09
7 Patryk Karteczka SP Niepołomice 0:34,30

Styl klasyczny 50 m dziewczęta:

1 Bianka Ruda SP Siercza 0:45,69
2 Natalia Karolczyk SP Niepołomice 0:45,82
3 Anna Słonczyńska SP Węgrzce W. 0:49,00
4 Karolina Wojciechowska SP 2 Wieliczka 0:52,24

Styl klasyczny chłopcy:

1 Dominik Korbiel SP Węgrzce Wielkie 0:41,06
2 Maciej Muniak SP 1 Wieliczka 0:41,86
3 Krystian Cylny SP Niepołomice 0:43,04
4 Adam Januś SP 4 Wieliczka 0:44,03
5 Jan Radzik SP Wola Batorska 0:44,74
6 Fillip Łazarek SP Niepołomice 0:48,43

Sztafeta 6×50 stylem dowolnym dziewczęta:

1 SP Niepołomice 3:23,74
2 SP1 Wieliczka 4:03,84
3 SP Węgrzce W. 4:21,86

Sztafeta 6×50 stylem dowolnym chłopcy:

1 SP 1 Wieliczka 3:10,22
2 SP Niepołomice 3:38,45
3 SP Węgrzce W. 3:39,93

Licealiada

Styl motylkowy 50 m dziewczęta:

1 Natalia Martemianów ZS Nieppołomice 0:35,51
1 Joanna Łukasik LO Wieliczka 1:27,89

Styl motylkowy  50 m chłopcy:

1 Dominik Szafraniak PCKZiU Wieliczka 0:34,12
2 Piotr Giejdasz ZS Niepołomice 0:36,37

Styl grzbietowy 50 m dziewczęta

1 Krosta Justyna ZS Niepołomice 0:46,81
2 Sylwia Jankowicz ZS Niepołomice 0:48,74
3 Julia Żołnierczyk LO Wielliczka 0:52,10

Styl grzbietowy 50 m chłopcy:

1 Albert Łatas LO Wieliczka 0:36,20
2 Jerzy Wilczyński ZS Niepolomice 0:36,68
3 Miłosz Bystrowski ZS Niepolomice 0:38,71
4 Michał Kielan PCKZiU Wieliczka 0:39,28
5 Mateusz Gacek PCKZiU Wieliczka 0:40,25
6 Oskar Drabik PCKZiU Wieliczka 0:40,28
7 Robert Guńka LO Wieliczka 0:42,99
8 Michał Ruśniak ZS Niepolomice 0:44,09
9 Maciej Ptak LO Wieliczka 0:47,09
10 Maciej Humaj LO Wieliczka 0:50,20

Styl klasyczny 50 m dziewczęta:

1 Karolina Cholewa LO Wieliczka 0:38,18
2 Julia Wilk ZS Niepołomice 0:48,18
3 Julia Gabryś LO Wieliczka 0:51,70
4 Aleksandra Wydrzyńska PCKZiU Wieliczka 1:01,20

Styl klasyczny 50 m chłopcy:

1 Hubert Sobelga ZS Niepołomice 0:36,81
2 Michał Karłowicz PCKZiU Wieliczka 0:43,51
3 Tomasz Gauda ZS Niepołomice 0:45,51

Styl dowolny 50 m dziewczęta:

1 Adrianna Słowiak LO Wieliczka 0:34,85
2 Kaja Toroń ZS Niepołomice 0:35,81
3 Justyna Pilarska ZS Niepołomice 0:38,75
4 Weronika Wojewoda LO Wieliczka 0:38,89
5 Katarzyna Lewicka LO Wieliczka 0:46,38
6 Katarzyna Grabka PCKZiU Wieliczka 0:49,68
7 Paulina Nawojowska PCKZiU Wieliczka 1:02,05

Styl dowolny 50 m chłopcy:

1 Michał Lorenc PCKZiU Wieliczka 0:32,54
2 Konrad Ucisko ZS Niepołomice 0:32,87
3 Krzysztof Wójtowicz ZS Niepołomice 0:33,31
4 Mateusz Zahel PCKZiU Wieliczka 0:33,50
5 Mikołaj Dąbek ZS Niepołomice 0:33,93
6 Mikołaj Adamowicz PCKZiU Wieliczka 0:35,38
7 Jan Świerkosz LO Wieliczka 0:37,41

Sztafeta 6×50 stylem dowolnym dziewczęta:

1 ZS Niepołomice 4:02,92
2 LO Wieliczka 4:39,91

Sztafeta 6×50 stylem dowolnym chłopcy:

1 ZS Niepołomice 3:24,17
2 PCKZiU Wieliczka 3:34,93

Sklad zwycięskiej sztafety dziewcząt (opiekun K. Toroń): Jankowicz Sylwia, Krosta Justyna, Natalia Martemianow, Justyna Pilarska, Kaja Toroń, Julia Wilk.

Imprezę zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce. Najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami, które ufundował Starosta Powiatu Wielickiego.