Komunikat
z przeprowadzonych zawodów
Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dyscyplina sportu: Koszykówka dziewcząt i chłopców
Etap zawodów: powiatowy
Miejsce i termin: 10 i 13.12.2019  r. SP 2 Niepołomice
Organizator: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieliczce
Osoba odpowiedzialna za organizację zawodów: mgr Grzegorz Siemieniec

W dnach 10 i 13 listopada 2019 r. w SP nr 2 w Niepołomicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wielickiego w koszykówce dziewcząt (10.12.) i  chłopców (13.12) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Wyniki spotkań dziewcząt:

SP 2 Niepołomice – SP Wiatowice  22 : 2
SP  Podłęże – SP Biskupice  18 : 6
SP 2 Wieliczka – SP 2 Niepołomice  2 : 19
SP Wiatowice – SP Podłęże  1 : 16
SP Biskupice – SP 2 Wieliczka  5 : 22
SP 2 Niepołomice – SP Podłęże 25 : 7
SP Wiatowice – SP Biskupice  20 : 16
SP Podłęże – SP 2 Wieliczka  9 : 7
SP 2 Niepołomice – SP Biskupice 36 : 4
SP Wiatowice – SP2 Wieliczka 14 : 21

W wyniku rozegranych spotkań, kolejne miejsca zajęli:

1. SP 2 Niepołomice
2. SP Podłęże
3. SP 2 Wieliczka
4. SP Wiatowice
5. SP Biskupice

Wyniki spotkań chłopców:

SSP Niepołomice – SP Biskupice 13 : 10
SP 1 Wieliczka – SP Gdów 15 : 4
SP 2 Wieliczka  – SSP Niepołomice 21 : 6
SP Biskupice  – SP 1 Wieliczka 7 : 15
SP Gdów – SP2 Wieliczka 20 : 25
SP Niepołomice – SP 1 Wieliczka 13 : 15
SP Biskupice – SP Gdów 8 : 14
SP 1 Wieliczka – SP 2 Wieliczka 19 : 20
SSP Niepołomice – SP Gdów 16 : 5
SP Biskupice – SP 2 Wieliczka  4 : 19

W wyniku rozegranych spotkań, kolejne miejsca zajęli:

1. SP 2 Wieliczka
2. SP 1 Wieliczka
3. SSP Lady Sue Ryder Niepołomice
4. SP Gdów
5. SP Biskupice

Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt (opiekun Wojciech Turlik): Bąk Katarzyna, Dudziak Maria, Grabowska Maja, Karcz Oliwia, Kłusek Anna,  Komajda Aleksandra, Marczewska Oliwia,  Osika Magdalena, Pawłowska Pola,  Sendorek Kinga,  Serwin Martyna, Stachura Oliwia.

Skład zwycięskiej drużyny chłopców (opiekun Marcin Czyżowski): Brońka Szymon, Jakubiec Jakub, Karamon-Kacperek Miłosz,Kowalski Filip, Kramek Wiktor, Miedwied Jehor, Puła Jonasz,  Smagur Karol, Stokłosa Kamil, Sztama Jarosław.

Imprezę zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce. Najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami, które ufundował Starosta Powiatu Wielickiego.