Komunikat
z przeprowadzonych zawodów
Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej,  Licealiada

Dyscyplina sportu: pływanie indywidualne stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym dziewcząt i chłopców. Sztafeta drużynowa  stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.
Etap zawodów: powiatowy
Miejsce i termin: 12.02.2020  r. basen w Wieliczce, Solne Miasto
Organizator: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieliczce
Osoba odpowiedzialna za organizację zawodów: mgr Grzegorz Siemieniec

W dniu 12 lutego 2020 r. na basenie w Wielickim Solnym Mieście odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wielickiego w pływaniu indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci.

ID

Styl motylkowy 25 m. dziewczęta:

1 Alina Kuna SP Mietniów 0:20,03

Styl motylkowy 25 m. chłopcy:

1 Maciej Permus SMS Wieliczka 0:17,37

Styl motylkowy 50 m. dziewczęta:

1 Anna Brońka SP 1 Wieliczka 0:38,19
2 Zofia Urbaniec SP 3 Wieliczka 0:39,22
3 Justyna Gubała SP 2 Niepołomice 0:42,05
4 Aleksandra Jantas SP Śledziejowice 0:20,42
5 Jagoda Starczewska SP Podłęże 1:18,62

Styl motylkowy 50 m. chłopcy:

1 Jakub Roman SP Raciborsko 0:34,62
2 Oskar Wrześniak SP Koźmice W. 0:36,94
3 Arkadiusz Idzik SP Grajów 0:37,47
4 Wiktor Gąsiorek SP 1 Wieliczka 0:39,13
5 Kacper Żuchowski SP 1 Niepołomice 0:39,33

Styl grzbietowy 25 m. dziewczęta:

1 Hanna Oliwkiewicz SP Siercza 0:23,97
2 Izabela Sochacka SSP Lady Sue Ryder 0:25,65
3 Aleksandra Kisiel SP 2 Niepołomice 0:26,68
4 Magdalena Kachniarz SSP Lady Sue Ryder 0:27,73
5 Maria Wolanin SP Koźmice W. 0:29,62
6 Lena Piątek SP Koźmice W. 0:30,77
7 Amelia Kula SP Koźmice W. 0:37,14

Styl grzbietowy 25 m. chłopcy:

1 Michał Martemianow SP 1 Niepołomice 0:19,09
2 Aleksander Kica SP 1  Wieliczka 0:22,13
3 Hugo Lembas SP Węgrzce W. 0:22,44
4 Michał Sidor SSP Lady Sue Ryder 0:22,68
5 Oskar Grzegorczyk SSP Lady Sue Ryder 0:24,22
6 Filip Hryniszyn SP Siercza 0:25,74
7 Wojciech Pytlik SP Węgrzce W. 0:28,91

Styl grzbietowy 50 m. dziewczęta:

1 Marcelina Bugajska SP 1 Wieliczka 0:37,09
2 Helena Jarmołowska SP 1 Wieliczka 0:39,84
3 Jagoda Kryza SP 3 Wieliczka 0:42,06
4 Zofia Wójcik SP 1 Niepołomice 0:49,29
5 Julia Wrona SP 3 Niepołomice 0:49,93
6 Aleksandra Flis SSP Lady Sue Ryder 0:53,03

Styl grzbietowy 50 m. chłopcy:

1 Borys Żmijewski SMS Wieliczka 0:37,37
2 Jan Rozumek SP Śledziejowice 0:39,31
3 Dawid Hankus SP 1 Wieliczka 0:44,84
4 Jakub Rojowicz SSP Lady Sue Ryder 0:45,23
5 Dominik Skowron SP 2 Niepołomice 0:45,80
6 Paweł Jagła SP 2 Niepołomice 0:47,26

Styl klasyczny 25 m. dziewczęta:

1 Łucja Bieszczad SP Siercza 0:26,31
2 Nela Rytel SSP Lady Sue Ryder 0:28,63
3 Alicja Bożek SP Koźmice W. 0:30,89
4 Dominika Jurkiewicz SP Koźmice W. 0:40,66
Zuzanna Niemczycka SSP Lady Sue Ryder dskw
Amelia Urbańska SSP Lady Sue Ryder dskw

Styl klasyczny 25 m. chłopcy:

1 Karol Sojka SSP Lady Sue Ryder 0:31,17
2 Jan Wrona SP 3 Niepołomice 0:31,74
3 Mateusz Klimczyk SP 2 Wieliczka 0:34,91
4 Antoni Dekert SSP Lady Sue Ryder 0:36,09

Styl klasyczny 50 m. dziewczęta:

1 Hanna Cholewa SP 3 Wieliczka 0:39,06
2 Antonina Śliwa SP Koźmice W. 0:46,55
3 Julia Palmi SMS Wieliczka 0:47,19
4 Barbara Łupińska SP Raciborsko 0:47,90
5 Alicja Zychowicz SP 2 Niepołomice 0:49,42
6 Alicja Nieć SP 2 Niepołomice 0:51,87
7 Paulina Końska SSP Lady Sue Ryder 0:54,68

Styl klasyczny 50 m, chłopcy:

1 Antonio Przystał SP 1 Wieliczka 0:39,03
2 Piotr Całka SP 1 Wieliczka 0:42,84
3 Mieszko Kowalski SP 1 Wieliczka 0:43,36
4 Miłosz Bednarski SP 2 Niepołomice 0:58,33
5 Jeremiasz Foszczyński SP 2 Niepołomice 1:01,43
6 Borys Bularski SSP Lady Sue Ryder 1:03,31

Styl dowolny 25 m dziewczęta:

1 Julia Krzysztofowicz SP Siercza 0:19,74
2 Natalia Miedzińska SP 2 Niepołomice 0:19,96
3 Jadwiga Śliwa SP Koźmice W. 0:23,02
4 Zuzanna Luby SSP Lady Sue Ryder 0:23,11
5 Amelia Ptasznik SP Węgrzce W. 0:23,96
6 Julia Twardzik SSP Lady Sue Ryder 0:24,16

Styl dowolny 25 m chłopcy:

1 Krzysztof Kocyba SSP Lady Sue Ryder 0:20,14
2 Szymon Karolczyk SP 2 Niepołomice 0:20,53
3 Jan Skop SP Węgrzce W. 0:21,42
4 Milosz Bielecki SP Grabie 0:21,59
5 Jakub Romaniec SP Koźmice W. 0:25,63
6 Karol Tryliński SSP Lady Sue Ryder 0:27,05
7 Piotr Salamonowicz SP Siercza 0:42,26

Styl dowolny 50 m dziewczęta:

1 Julia Zawiślan SP 2 Wieliczka 0:30,61
2 Maja Korpak SP 1 Wieliczka 0:36,07
3 Julia Knapik SP 1 Wieliczka 0:37,85
4 Zofia Czapczpyńska SSP Lady Sue Ryder 0:40,40
5 Julia Pyzik SP 2 Niepołomice 0:45,72
6 Lena Chojnacka SSP Lady Sue Ryder 0:59,93

Styl dowolny 50 m chłopcy:

1 Tomasz Gałoński SP 3 Wieliczka 0:32,88
2 Mikołaj Słomski SP 1 Wieliczka 0:34,41
3 Igor Myszkowski SP Węgrzce W. 0:34,81
4 Jan Przybylski SSP Lady Sue Ryder 0:35,00
5 Jakub Giejdasz SSP Lady Sue Ryder 0:38,78
6 Antoni Mazurek SSP Lady Sue Ryder 0:45,07

Sztafeta 6×25 stylem dowolnym dziewczęta:

1 SP 1 Wieliczka 01:41,40
2 SP 3 Wieliczka 01:48,11
3 SP 2 Niepołomice 02:01,68
4 SSP Lady Sue Ryder Niepołomice 02:11,46

Sztafeta 6×25 stylem dowolnym chłopcy:

1 SP 1 Wieliczka 01:37,76
2 SP Węgrzce Wielkie 01:52,99
3 SSP Lady Sue Ryder 01:55,77
4 SP 2 Niepołomice 01:59,50

IMS

Styl motylkowy 50 m dziewczęta:

1 Gabriela Gorczyca SMS Wieliczka 0:31,28
2 Liwwia Hamulewicz SP 3 Wieliczka 0:45,80

Styl motylkowy 50 m chłopcy:

1 Wojciech Cholewa SMS Wieliczka 0:31,61
2 Kacper Tynor SP 2 Niepołomice 0:32,10
3 Bartosz Nowak SP Sygneczów 0:51,56
4 Maciej Toboła SP Sygneczów dskw

Styl grzbietowy 50 m dziewczęta:

1 Alicja Miłek SMS Wieliczka 0:30,67
2 Maria Dudziak SP 2 Niepołomice 0:36,73
3 Weronika Knapik SP 1 Wieliczka 0:40,37
4 Wiktoria Rutkowska SMS Wieliczka 0:41,48
5 Maja Przybylska SSP Lady Sue Ryder 0:49,11
5 Katarzyna Mroczek SP Podłęże 0:52,57

Styl grzbietowy 50 m chłopcy:

1 Maciej Wójcik SMS Wieliczka 0:29,95
2 Radosław Rajski SP Śledziejowice 0:31,88
3 Oskar Kukieła SP 3 Wieliczka 0:38,12
4 Kacper Musz SP 2 Niepołomice 0:41,07

Styl klasyczny 50 m dziewczęta:

1 Maja Grabowska SP 2 Niepołomice 0:41,81
2 Zofia Madej SMS Wieliczka 0:44,37
3 Julia Głuszek SP 2 Niepołomice 0:45,60
4 Emilia Grochot SP 2 Niepołomice 0:53,79
5 Nikola Kwiecińska SP Koźmice W. 1:02,68
6 Weronika Czyż SP Węgrzce W. 1:06,70

Styl klasyczny 50 m chłopcy:

1 Bartosz Kiełboń SMS Wieliczka 0:37,70
2 Jan Radzik SP Wola Batorska 0:40,18
3 Filip Paprota SP Węgrzce Wielkie 0:40,96
4 Krystian Cylny SP 2 Niepołomice 0:41,70
5 Leon Śliwa SMS Wieliczka 0:43,41
6 Jan Górski SSP Lady Sue Ryder 0:44,45

Styl dowolny 50 m dziewczęta:

1 Aleksandra Permus SMS Wieliczka 0:29,21
2 Kamila Kania SMS Wieliczka 0:29,96
3 Natalia Rychtarczyk SP 2 Niepołomice 0:35,73
4 Pola Gumulak SP Niepołomice 0:40,33
5 Aleksandra Bielecka SP Zabierzów Boch. 0:47,11
6 Zuzanna Biedziak SP Węgrzce W. 0:49,59

Styl dowolny 50 m chłopcy:

1 Michał Żak SSP Lady Sue Ryder 0:29,59
2 Dawid Kordjak SMS Wieliczka 0:30,07
3 Mateusz Łzarek SP 2 Niepołomice 0:32,65
4 Jan Cichoń SP Wola Batorska 0:33,66
5 Kacper Skubiński SP 4 Wieliczka 0:34,35
6 Oskar Paluch SP Węgrzce W. 0:35,94

Sztafeta 6×50 stylem dowolnym dziewczęta:

1 SMS Wieliczka 3:18,58
2 SP2  Niepołomice 3:53,34
3 SP Węgrzce W. 6:04,08

Sztafeta 6×50 stylem dowolnym chłopcy:

1 SMS Wieliczka 3:13,49
2 SP 2 Niepołomice 3:33,62
3 SSP Lady Sue Ryder 4:08,66
4 SP Węgrzce W. 4:14,53

Składy zwycięskich sztafet  SMS Wieliczka

  1. 1. Gabriela Gorczyca, Kamila Kania, Zofia Madej, Alicja Miłek, Aleksandra Permus, Wiktoria Rudkowska
  2. 2. Wojciech Cholewa, Dawid Cybula, Bartosz Kiełboń, Dawid Kordjak, Leon Śliwa, Maciej Wójcik.

Licealiada

Styl motylkowy 50 m dziewczęta:

1 Karolina Mleko ZS Nieppołomice 0:33,49
2 Agata Hojoł ZS Gdów 0:33,70
3 Karolina Cholewa LO Wieliczka 0:35,50

Styl motylkowy 50 m chłopcy:

1 Jan Tynor ZS Niepołomice 0:30,09
2 Jakub Jarosz LO Franciszkanie 0:40,48

Styl grzbietowy 50 m dziewczęta

1 Natalia Martemianow ZS Niepołomice 0:36,63
2 Martyna Cuchraj ZS Niepołomice 0:46,30
2 Sylwia Jankowicz ZS Niepołomice 0:46,30
3 Nikola Michalach LO Wielliczka 1:08,95

Styl grzbietowy 50 m chłopcy:

1 Arkadiusz Kozak PCKZiU Wieliczka 0:32,78
2 Jerzy Wilczyński ZS Niepolomice 0:37,00
3 Albert Łatas LO Wieliczka 0:37,92
4 Bartłomiej Nosek ZS Niepolomice 0:43,11
5 Kacper Zaleński LO Wieliczka 0:44,10
6 Maciej Kucybała ZS Niepolomice 0:50,40

Styl klasyczny 50 m dziewczęta:

1 Oliwia Piwowarczyk PCKZiU Wieliczka 0:43,83
2 Julia Wilk ZS Niepołomice 0:48,73
3 Anna Piekarniak LO Wieliczka 0:56,46
4 Aleksandra Tomana PCKZiU Wieliczka 1:03,57

Styl klasyczny 50 m chłopcy:

1 Jan Świerkosz LO Wieliczka 0:42,96
2 Krzysztof Wójtowicz ZS Niepołomice 0:44,00
3 Jakub Maciążka PCKZiU Wieliczka 0:44,35
4 Michał Karłowicz PCKZiU Wieliczka 0:44,62
5 Tomasz Gauda ZS Niepołomice 0:48,64
6 Jakub Łukaski LO Franciszkanie 0:49,45
7 Krzysztof Zięba ZS Niepołomice 1:02,69

Styl dowolny 50 m dziewczęta:

1 Zuzanna Tuteja PCKZiU Wieliczka 0:34,80
2 Maja Zawiła ZS Niepołomice 0:35,05
3 Kaja Toroń ZS Niepołomice 0:35,39
4 Adrianna Słowiak LO Wieliczka 0:35,65
5 Oliwia Jarosz ZS Gdów 0:36,25
6 Nina Janczura LO Wieliczka 0:37,20
7 Emilia Kopeć PCKZiU Wieliczka 0:37,81
8 Julia Bochenek SMS Wieliczka 0:38,44
9 Natalia Sołtyk CKZiU Niepołomice 0:43,28
10 Joanna Łukasik PCKZiU Wieliczka 0:46,28
11 Monika Knapik PCKZiU Wieliczka 1:02,06

Styl dowolny 50 m chłopcy:

1 Michał Ciopała LO Wieliczka 0:27,05
2 Aleksander Ryznar LO Wieliczka 0:32,06
3 Arkadiusz Michniak PCKZiU Wieliczka 0:32,35
4 Konrad Ucisko ZS Niepołomice 0:32,96
5 Mikołaj Dąbek ZS Niepołomice 0:33,28
6 Michał Lorenc PCKZiU Wieliczka 0:33,74
7 Mateusz Olesiński CKZiU Niepołomice 0:34,71
8 Mikołaj Adamowicz PCKZiU Wieliczka 0:34,81
9 Jakub Nosal ZS Gdów 0:35,76
10 Bartosz Filipów LO Wieliczka 0:36,46
11 Adrian Sporysz ZS Gdów 0:37,67
12 Maksymilian Jakubczyk LO Franciszaknie 0:38,35
13 Konrad Adamczyk SMS Wieliczka 0:41,18

Sztafeta 6×50 stylem dowolnym dziewczęta:

1 ZS Niepołomice 3:45,27
2 LO Wieliczka 4:25,81

Sztafeta 6×50 stylem dowolnym chłopcy:

1 ZS Niepołomice 3:30,53
2 LO Wieliczka 3:32,52
3 PCKZiU Wieliczka 3:34,31

Imprezę zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce. Najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, plakietkami i dyplomami, które ufundował Starosta Powiatu Wielickiego.