Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców w Wieliczce 2020  DISKUS CUP

W dniach 25-27 września 2020 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców w Wieliczce 2020. W dwóch kategoriach rocznika 2005 i 2007 w turnieju brało udział 13 zespołów z całej Polski. Gościliśmy zespoły z Rybnika, Kielc, Przemyśla, Radomia, Nowego Sącza, Oświęcimia, Warszawy, Tarnowskich Gór, Krakowa. Bardzo dobrze zwyciężając w turnieju zaprezentował się nasz zespół z rocznika 2005, który w najbliższy czwartek wyjeżdża na Mistrzostwa Polski rocznika 2005 do Zielonej Góry. Forma zespołu rośnie tym bardziej, iż w naszym turnieju startowały 3 z ośmiozespołowego składu finałowego turnieju. Dobrze i walecznie zaprezentował się nasz młodszy zespół rocznika 2007, który zajął 7 miejsce.

Wyniki spotkań turnieju i wyróżnienia

ROCZNIK 2005

Podsumowanie 1 dnia turnieju rocznika 2005

UKS REGIS Wieliczka – KKS Tarnowskie Góry 72-71 (22-14, 14-17, 15-14, 21-26) MVP Łukasz Siemieniec
Oknoplast Korona Kraków- WARSAW Basketball 75-26 ( 23-8, 10-7, 18-7, 24-4) MVP Mateusz Kękuś
MKKS RYBNIK- KKS Tarnowskie Góry 69-42 (17-9, 22-20, 14-11, 15-2) MVP M. Kosiorowski
UKS REGIS Wieliczka- WARSAW Basketball 68-44 (25-11, 16-10, 10-12, 17-10) MVP Mikołaj Wrona
MKKS RYBNIK- Oknoplast Korona Kraków 72-57 ( 17-12, 16-17, 23-14, 16-20) MVP Kacper Szybilski
UKS REGIS WIELICZKA wygrywa OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DISKUS CUP 2020 ROCZNIKA 2005 w Wieliczce
KKS TARNOWSKIE GÓRY- WARSAW BASKETBALL 62-36( 18-12, 21-4, 12-6, 11-14) MVP B. Gajda
UKS REGIS WIELICZKA- OKNOPLAST Korona Kraków 62-75 (21-24, 21-13, 7-20, 13-18)
MVP Mateusz Orłowski
MKKS RYBNIK- WARSAW Basketball 60-37 (17-11, 18-8, 17-8, 8-10) MVP M. Twaróg
KKS Tarnowskie Góry- OKNOPLAST Korona Kraków 52-43 ( 13-11, 13-10, 14-13, 12-9) MVP Kacper Cichy.
UKS REGIS WIELICZKA- MKKS RYBNIK 61-57 (15-17, 17-18, 19-14, 10-8) MVP Mikołaj Nowak.

Końcowa kolejność

1 UKS REGIS WIELICZKA    7 pkt
2 MKKS RYBNIK                7 pkt
3 KKS Tarnowskie Góry      6 pkt
4 OKNOPLAST Korona Kraków 6 pkt
5 WARSAW Basketball Warszawa  4 pkt

MVP turnieju Jan Pisarski REGIS

Piątka ALL STARS

1 Maciej Kołaczkowski REGIS
2. Kacper Szybiński RYBNIK
3. Kacper Cichy Tarnowskie Góry
4. Mateusz Kękuś Oknoplast
5. Łukasz Nirdyński WARSAW

Król strzelców Marcin Kosiorowski RYBNIK

Zwycięzca konkursu osobistych Jan Krupa REGIS

Najlepsi zawodnicy drużyn

1. Antoni Łuczak REGIS
2. Karol Rakszawa RYBNIK
3. Bartosz Gajda Tarnowskie Góry
4. Mateusz Orłowski OKNOPLAST
5. Jakub Błaszczak WARSAW

Najlepszy obrońca zespołu

1. Karol Smagur REGIS
2. Jonasz Cieśla RYBNIK
3. Miłosz Bełdycki Tarnowskie Góry
4. Mikołaj Kleszcz OKNOPLAST
5. Wojciech Pawlak Warsaw

ROCZNIK 2007

Wyniki:

Kadet Oświęcim- AZS UJK KIELCE 59 -64 ( 16-17, 21-12, 12-10, 10-25) MVP ŁUKASZ LISOWSKI
Niedźwiadki Przemyśl- WARSAW Basketball 71-48 ( 15-21, 20-8, 17-10, 19-6) MVP ADRIAN KIJANKA
STK NOWY SĄCZ- UKS REGIS WIELICZKA 27-46 (4-14, 10-5, 9-19, 4-8) MVP ANTEK PISARSKI
MKKS RYBNIK- PIOTRÓWKA Radom 65-54 ( 15-8, 9-13, 19-14, 18-23)
MVP MIŁOSZ MAJEWSKI
KADET OŚWIĘCIM- NIEDŹWIADKI Przemyśl 36-76 (7-14, 5-22, 8-27, 16-15)
MVP BARSZCZAK M
UKS REGIS Wieliczka- PIOTRÓWKA Radom 45-66 (7-27, 11-17, 19-8, 8-14)
MVP KONDRACKI J
AZS UJK Kielce- WARSAW Basketball 54-50 (12-15, 18-12, 10-11, 14-12) MVP Sebastian Kania
MKKS RYBNIK- STK Nowy Sącz 90-27 ( 18-2, 22-11, 24-10, 26-4) MVP Szymon Kuśka
Kadet Oświęcim- WARSAW Basketball 46-61 ( 8-12, 13-4, 22-15, 23-10) MVP Mateusz Soczyński
UKS REGIS Wieliczka- MKKS RYBNIK 75-35 ( 3-33, 4-15, 19-10, 9- 17) MVP Jakub Kozieł,
AZS UJK KIELCE- NIEDŹWIADKI Przemyśl 53 -60 ( 15-17, 8-13, 19-18, 11-12) MVP Wiktor Ignatowski
STK NOWY Sącz- PIOTRÓWKA Radom 40-83 (6-17, 12-20, 14-25, 8-21) MVP Igor Janas

mecze o miejsca 5-8

KADET Oświęcim- UKS REGIS Wieliczka 46-44 ( 10-10, 6-13, 14-2, 16-19 ) MVP Mateusz Zgrajek
WARSAW Basketball- STK NOWY Sącz 66-31 (12-10, 16-7, 24-12, 16-2) MVP Maciej Piotrowski

mecze o miejsca 1-4

Niedźwiadki Przemyśl- PIOTRÓWKA Radom 65-52 (10-15, 13-12, 17-10, 25-15) MVP Eliasz Nesterenko
MKKS RYBNIK- AZS UJK KIELCE 65-41

(13-18, 14-5, 20-9, 18-9) MVP Franciszek Kala

o 7 miejsce
UKS REGIS Wieliczka-STK NOWY SĄCZ 64-39 (15-6, 19-16, 18-2, 12-14)

o 5 miejsce
WARSAW Basketball- Kadet Oświęcim 48-41 ( 12-15, 17-6, 7-7, 12-13) MVP Bartosz Deneka

o 3 miejsce
AZS UJK Kielce- PIOTRÓWKA Radom 64-53 (18-16, 19-6, 15-18, 11-13) MVP Piotr Łosiak

Finał

MKKS RYBNIK- NIEDŹWIADKI PRZEMYŚL 49-47 (9-11, 15-10, 13-12, 14-14)

MVP i Król strzelców
Miłosz Majewski RYBNIK

Piątka ALL STARS

1. Jakub Kozieł RYBNIK
2. Eliasz Nesterenko Przemyśl
3. Sebastian Kania Kielce
4. Julian Kondracki Radom
5. Maciej Piotrowski Warszawa

Zwycięzca konkursu rzutów osobistych Kacper Kogut 10/10 STK NOWY SĄCZ

Najlepsi zawodnicy zespołów

1. Szymon Kuśka RYBNIK
2. Wiktor Ignatowski Niedźwiadki
3. Piotr Łosiak Kielce
4. Mikołaj Golmento Radom
5. Mateusz Soczyński Warszawa
6. Mateusz Zgrajek Oświęcim
7. Antoni Pisarski REGIS
8. Kacper Kogut

Najlepszy obrońca zespołu

1. Franciszek Kala RYBNIK
2. Filip Okejarz Niedźwiadki
3. Maciej Pazera Kielce
4. Filip Lubański Radom
5. Wojciech Żak Warszawa
6. Krzysztof Porwit Oświęcim
7. Mateusz Cietak REGIS
8. Michał Zygmunt Nowy Sącz

Końcowa kolejność

1 MKKS RYBNIK
2 Niedźwiadki Przemyśl
3 AZS UJK Kielce
4 Piotrówka Radom
5 WARSAW Basketball
6 Kadet Oświęcim
7 UKS REGIS Wieliczka
8 STK NOWY Sącz

Turniej zrealizowano przy wparciu finansowym Ministerstwa Sportu, Powiatu Wielickiego i Gminy Wieliczka.