Archiwum kategorii ‘Wyniki eliminacji szkolnych’

Dnia 22 marca 2010 r. w Szarowie rozegrano Eliminacje Powiatowe w mini piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Oprócz gospodarzy- Szarowa (opiekun Magdalena Kutrzeba) dziewczęta reprezentowały :

SP 4 Wieliczka (Tomasz Bętkowski), SP Niepołomice (Urszula Waśniowska),

SP Przebieczany ( Magdalena Zanek) i SP Książnice (Piotr Wojas). Grano systemem każdy z każdym, rozgrywając łącznie 10 spotkań.

Oto wyniki :

SP 4 Wieliczka – Przebieczany               4:13

Książnice – Szarów                                2:22

Niepołomice – Wieliczka                        15:4

Przebieczany – Książnice                        6:4

Niepołomice – Szarów                            8:16

Wieliczka – Książnice                             1:4

Szarów – Przebieczany                           16:0

Książnice – Niepołomice                         2:7

Szarów – Wieliczka                                19:3

Przebieczany – Niepołomice                   3:18

Dziewczęta z Szarowa okazały się najlepsze i pokonując wszystkie swoje rywalki zapewniły sobie pierwsze miejsce. Należy podkreślić fakt, że każdy mecz wygrały z dużą przewagą bramkową tj : 2:22, 8:16, 0:16, 3:19. Tuż za nimi z jedną porażką uplasowały się uczennice z Niepołomic a trzecie miejsce przypadło dla Przebieczan.

Końcowa klasyfikacja :

  1. SP Szarów
  2. SP Niepołomice
  3. SP Przebieczany
  4. SP Książnice
  5. SP 4 Wieliczka

Skład drużyny z Szarowa: Judyta Piotrowska, Daria Wątorek, Justyna Kupiec, Wiktoria Szostak, Agnieszka Lenartowicz, Katarzyna Kamusińska, Natalia Nosek, Klaudia Mleko, Klaudia Hytroś i Kamila Gruszecka. Opiekunem była Magdalena Kutrzeba.

Dzień później 23 marca w tej samej hali spotkały się drużyny chłopców poszczególnych gmin by wyłonić mistrza Powiatu Wielickiego w mini piłce ręcznej.

Zespoły z : Szarowa (opiekun Magdalena Kutrzeba), Biskupic (Robert Nowak), Niepołomic (Anna Dominik), SP 2 Wieliczka (Magdalena Wrona) i Zręczyc (Anna Pilch) grały również systemem każdy z każdym. Po 10 spotkaniach kolejność była następująca :

  1. SP 2 Wieliczka
  2. SP Szarów
  3. SP Niepołomice
  4. SP Zręczyce
  5. SP Biskupice

Wyniki spotkań :

Wieliczka – Zręczyce              12:9

Szarów – Niepołomice            10:8

Biskupice – Wieliczka              10:19

Zręczyce – Szarów                  3:5

Biskupice – Niepołomice         4:17

Wieliczka – Szarów                 12:5

Niepołomice – Zręczyce           9:4

Szarów – Biskupice                  7:7

Niepołomice – Wieliczka          9:12

Zręczyce – Biskupice                9:3

Zespół  SP 2 Wieliczka reprezentowali chłopcy w składzie : Adam Kulasiak, Patryk Woźniak, Tomasz Palmowski, Jarosław Batko, Daniel Pajor, Rafał Włodarczyk, Marcel Ptasznik i Aleksander Świrad. Opiekunem była Magdalena Wrona.

Dziewczęta z Szarowa i chłopcy z SP 2 Wieliczka będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych w Kłaju.

24 marca tym razem w Kłaju spotkały się gimnazjalistki z: Szarowa (opiekun Magdalena i Krzysztof Kutrzeba), Niepołomic (Sabina Gurgul), Koźmic Wlk. (Hubert Sołtysik), Gdowa (Beata Kramarska), Wieliczki. Rozegrano 10 spotkań, oto wyniki:

Wieliczka – Gdów                   5:3

Niepołomice – Szarów             3:5

Koźmice – Wieliczka                6:4

Gdów – Niepołomice               1:4

Koźmice – Szarów                   4:4

Wieliczka – Niepołomice          3:5

Szarów – Gdów                       9:1

Niepołomice – Koźmice           4:3

Szarów – Wieliczka                  5:3

Gdów – Koźmice                     7:4

Końcowa kolejność:

  1. Szarów
  2. Niepołomice
  3. Koźmice Wlk.
  4. Wieliczka
  5. Gdów

Skład drużyny z Szarowa : Anna Gądek, Patrycja Kuklicz, Karolina Krawczyk, Edyta Kowalska, Sylwia Szostak, Anna Pyrz, Maria Rusak, Paulina Wróbel, Karolina Waszczak, Karolina Juszczyk, Magdalena Walasik, Monika Solarz i Dominika Pociask. Opiekunami byli Magdalena i Krzysztof Kutrzeba.

25 marca również w Kłaju o tytuł mistrza Powiatu Wielickiego walczyli gimnazjaliści w składzie : Niepołomice (Tadeusz Piotrowski), Wieliczka ( Dariusz Dębski i Michał Janosz), Zabierzów Bocheński( Konrad Matysiak), Szarów ( Magdalena i Krzysztof Kutrzeba) i Gdów ( Grzegorz Piętak).

Po 10 spotkaniach wyniki wyglądały tak :

Szarów – Zabierzów                    8:5

Niegowić – Niepołomice             10:13

Wieliczka – Szarów                     9:10

Zabierzów – Niegowić                11:4

Wieliczka – Niepołomice             9:14

Szarów – Niegowić                    14:1

Niepołomice – Zabierzów           11:11

Niegowić – Wieliczka                 2:21

Niepołomice – Szarów                8:9

Zabierzów – Wieliczka                5:14

Klasyfikacja końcowa :

  1. Szarów
  2. Niepołomice
  3. Wieliczka
  4. Zabierzów Boch.
  5. Niegowić

Skład drużyny z Szarowa: Szymon Klimczak, Tomasz Szczudło, Mateusz Szczudło, Tomasz Kutrzeba, Szymon Szewczyk, Mateusz Wolski, Kamil Sowiński, Erwin Wlazło, Konrad  Sowiński, Arkadiusz Sowiński i Robert Szczygieł. Opiekunami byli Magdalena i Krzysztof Kutrzeba.

Dziewczęta i chłopcy z Szarowa będą reprezentować nasz Powiat na zawodach rejonowych.

Eliminacje Powiatowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, fundatorem napojów, nagród, pucharów i dyplomów był Starosta Powiatu Wielickiego.

Dnia 8 lutego na basenie w Wieliczce odbyły się eliminacje powiatowe w pływaniu indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady.

W kategorii szkół ponad gimnazjalnych wystartowali zawodnicy LO Wieliczka, ZSZ Wieliczka, ZS Niepołomice, ZSZ nr 2 Niepołomice, LO Franciszkanów Wieliczka.

W pływaniu drużynowym rywalizowały dwie szkoły. Zawodnicy musieli pokonać dystans

10 x 50 m .Pierwsze miejsce wywalczyła ekipa LO Wieliczka, drugie ZS Niepołomice.

Tak było zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

1. LO Wieliczka

2. ZS Niepołomice

W pływaniu indywidualnym ( 50 m )  klasyfikacja w poszczególnych stylach wyglądała następująco :

Dziewczęta Styl dowolny :   1. Patrycja Płachta – LO Wieliczka

2. Zięba Agnieszka – LO Wieliczka

3. Monika Garycka – ZS Niepołomice

4. Emilia Migas – ZS Niepołomice

5. Paulina Pieprzyk – LO Wieliczka

6. Joanna Międlak – ZSZ nr 2 Niepołomice

7. Katarzyna Dębowska – ZSZ Wieliczka

8. Joanna Zdańska – ZSZ nr 2 Niepołomice

Styl klasyczny :         1. Aleksandra Szura – ZS Niepołomice

2. Ewelina Walosik – LO Wieliczka

3. Izabela Bałucka – LO Wieliczka

4. Monika Blicharz – ZS Niepołomice

Styl grzbietowy :        1. Patrycja Trzupek – LO Wieliczka

2. Patrycja Kukułka – ZS Niepołomice

3. Anna Mistarz – LO Wieliczka

4. Ewelina Gaj – ZSZ Wieliczka

5. Monika Garycka – ZSZ Wieliczka

6. Ewelina Szabelska – ZSZ nr 2 Niepołomice

W stylu motylkowym nie płynęła żadna zawodniczka.

Chłopcy Styl dowolny :        1. Marcin Pasławski – LO Wieliczka

2. Daniel Pabiś – ZSZ Wieliczka

3. Hubert Cebulski  – ZS Niepołomice

4. Kajetan Mardosz – LO Wieliczka

5. Krystian Waśko – ZSZ nr 2 Niepołomice

6. Mateusz Wojas – ZS Niepołomice

7. Mateusz Strączek – ZSZ nr 2 Niepołomice

8. Łukasz Michalczyk – ZS Niepołomice

9. Jarosław Plis – LO Wieliczka

10. Łukasz Skóra – ZSZ nr 2 Niepołomice

11. Daniel Batko – ZSZ Wieliczka

Styl klasyczny :        1. Michał Grochal – LO Wieliczka

2. Wojciech Korabik – ZS Niepołomice

3. Adrian Mleko – ZS Niepołomice

4. Zbigniew Podolecki – ZSZ nr 2 Niepołomice

5. Wojciech Jabłoński – LO Franciszkanów

6. Kacper Czuraj – ZS Niepołomice

7. Albert Liceu – LO Wieliczka

8. Amadeusz Blicharski – LO Franciszkanów

9. Tomasz Jakubowski – ZSZ Wieliczka

Styl grzbietowy :      1. Jakub Gumulski – LO Wieliczka

2.      Michał Zawadka – LO Franciszkanów

3.      Patryk Jabłoński – LO Franciszkanów

4.      Maciej Jeleń – ZS Niepołomice

5.      Kacper Jaworski – ZS Niepołomice

Styl motylkowy :       1. Piotr Niewielski – LO Wieliczka

2. Jakub Krzysica – LO Wieliczka

3. Łukasz Michałowski – LO Franciszkanów

Szkoły gimnazjalne  : W eliminacjach powiatowych wzięły udział : G Koźmice Wlk., G Niepołomice, G Wieliczka, G Gdów, G Kłaj.

Klasyfikacja końcowa w pływaniu drużynowym :

Dziewczęta :   1. Gimnazjum Niepołomice

2. Gimnazjum Wieliczka

3. Gimnazjum Koźmice Wielkie

Chłopcy :        1. Gimnazjum Niepołomice

2. Gimnazjum Wieliczka

3. Gimnazjum Koźmice Wielkie

W pływaniu indywidualnym kolejność w poszczególnych stylach :

Dziewczęta : Styl dowolny :    1. Agnieszka Piątek – Wieliczka

2. N. Słonina – Niepołomice

3. Klaudia Petera – Gdów

4. K. Uciska –Niepołomice

5. Natalia Kostrzewa – Koźmice Wlk.

6. Aneta Rudy –Wieliczka

7. K. Dec – Niepołomice

8. Gabriela Ptak –Koźmice Wlk.

Styl klasyczny :    1. S. Wygodna – Niepołomice

2. K. Kurdys – Niepołomice

3. Julia Kordula – Wieliczka

4. Izabela Dulska – Niepołomice

5. A. Fitak – Niepołomice

6. Ewa Młyńska – Wieliczka

7. Patrycja Rozwadowska – Gdów

8. Anna Petera – Gdów

9. Karolina Bochnia – Koźmice Wlk.

10. Wiktoria Dobosz – Gdów

Styl grzbietowy :         1. Katarzyna Kania – Koźmice Wlk.

2. Katarzyna Zawiślan – Wieliczka

3. Katarzyna Żurek – Wieliczka

4. Magdalena Feliks – Gdów

5. Joanna Jamróz – Koźmice Wlk.

Styl motylkowy :          1. A. Szczepaniak – Niepołomice

2. Inez Ciastoń – Niepołomice

3. Weronika Borewicz – Wieliczka

4. Sylwia Kalemba – Wieliczka

Chłopcy : Styl dowolny :      1. Mateusz Zabdyr – Kłaj

2. K. Kruk – Niepołomice

3. Bartłomiej Brożek – Koźmice Wlk.

4. Ł. Gurgul – Niepołomice

5. P. Warzecha – Niepołomice

6. Szymon Myślak – Koźmice Wlk.

7. Damian Kulma – Gdów

Styl klasyczny :    1. Dawid Olbracht – Gdów

2. Dominik Filipowski – Gdów

3. F. Kościółek – Niepołomice

4. Maciej Gawlik – Wieliczka

5. S. Bednarz – Niepołomice

6. Damian Dziewoński – Koźmice Wlk.

7. Dominik Rozwadowski – Gdów

8. Karol Baran – Koźmice Wlk.

9. Krzysztof Piątek – Koźmice Wlk.

Styl grzbietowy :       1. P. Trzos – Niepołomice

2. Michał Stachura – Koźmice Wlk.

3. Mateusz Nowak – Koźmice Wlk.

4. Krzysztof Chudoba – Wieliczka

5. A. Ptasznik – Niepołomice

6. Jan Budzyński – Koźmice Wlk.

Styl motylkowy :       1. Arkadiusz Szewczyk – Niepołomice

2. R. Baran – Niepołomice

3. Tomasz Niewielski – Wieliczka

4. Mateusz Zima – Wieliczka

Szkoły podstawowe : Sztafeta miała do pokonania 8×50 m stylem dowolnym tak dziewczęta jak i chłopcy. Do rywalizacji drużynowej dziewcząt przystąpiły : SP nr 2 Wieliczka, SP nr 3 Wieliczka, SP nr 4 Wieliczka, SP Węgrzce Wlk., SP Raciborsko, SP Niepołomice,

SP Staniątki, SP Mietniów, SP Zabierzów Bocheński, SP Byszyce, SP Gorzków

i SP Podłęże.

Końcowa kolejność :

  1. SP Niepołomice
  2. SP nr 2 Wieliczka
  3. SP Podłęże
  4. SP nr 3 Wieliczka

Wśród chłopców zwyciężyła:

  1. SP Niepołomice
  2. SP Podłęże
  3. SP Węgrzce Wlk.
  4. SP nr 3 Wieliczka

Pływanie indywidualne dziewcząt IMS :

Styl dowolny :  1. Natalia Wojas – Niepołomice

2. Aleksandra Ścińska – Niepołomice

3. Karolina Radwańska – Podłęże

4. Natalia Dąbek – Niepołomice

5. Sara Siodlarz – SP 4 Wieliczka

6. Patrycja Hołobut – Raciborsko

7. Nadia Adamczyk – SP 3 Wieliczka

8. Urszula Wiśniak – SP 2 Wieliczka

Styl klasyczny : 1. Anna Witkiewicz – Niepołomice

2. Paulina Komanda – Niepołomice

3. Natalia Rubiś – SP 4 Wieliczka

4. Milena Janik – Węgrzce Wlk.

5. Olga Skórska – SP 2 Wieliczka

6. Kinga Radlińska – SP 3 Wieliczka

7. Aleksandra Butkiewicz – Staniątki

Styl grzbietowy : 1. Anna Kozik – Niepołomice

2. Agata Kania – SP 2 Wieliczka

3. Aleksandra Wiśniewska – Mietniów

4. Melania Wojtusik – Niepołomice

5. Agnieszka Kuchta – Zabierzów Bocheński

6. Gabriela Bała – Gorzków

7. Tamara Feliks – Niepołomice

8. Julia Kostrzewa – Byszyce

Styl motylkowy :  1. Klaudia Leszczyńska – Węgrzce Wlk.

2. Pola Michalska – Niepołomice

3. Weronika Bryndal – SP 2 Wieliczka

Pływanie indywidualne chłopcy IMS :

Styl dowolny : 1. Kamil Chalibożek – Staniątki

2. Bartosz Szura – Niepołomice

3. Marcin Harbut – Podłęże

4. Tomasz Palmowski – SP 2 Wieliczka

5. Aleksander Świrad – SP 2 Wieliczka

6. Mateusz Brodowicz – SP 3 Wieliczka

7. Michał Nowak – Podłęże

8. Franciszek Kramarczyk – Węgrzce Wlk.

Styl klasyczny : 1. Damian Siemianowski – Niepołomice

2. Kamil Podkowa – Niepołomice

3. Karol Rutkowski – Węgrzce Wlk.

4. Jakub Bednarz – SP 3 Wieliczka

5. Hubert Sowelga – Niepołomice

6. Szymon Błaziński – Staniątki

7. Patryk Woźniak – SP 2 Wieliczka

8. Kacper Bułacz – Węgrzce Wlk.

Styl grzbietowy : 1. Wiktor Dudziak – Niepołomice

2. Oskar Szewczyk – Niepołomice

3. Jakub Drabik – Niepołomice

4. Adrian Bień – SP 2 Wieliczka

5. Wiktor Dworzański – Podłęże

6. Dominik Kalemba – SP 3 Wieliczka

7. Maciej Duda – Węgrzce Wlk.

Styl motylkowy :  1. Jan Walawski – Niepołomice

2. Radosław Brożek – Gorzków

3. Arkadiusz Marecik  – Węgrzce Wlk.

4. Piotr Giejdasz – Niepołomice

Pierwsze trzy miejsca w każdym ze stylów w IMS, Gimnazjadzie i Licealidzie awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się w marcu 2010 r.

Imprezę zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce. Najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami, które ufundował Starosta Powiatu Wielickiego.

Informacje  o zawodach wojewódzkich: http://www.mszs.krakow.pl/ims_komunikaty.html

18 lutego w Koźmicach Wlk. odbyły się Eliminacje Powiatowe w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady.

Do rozgrywek chłopców przystąpiły reprezentacje poszczególnych gmin tj.: Koźmice Wlk. (opiekun Bożena Perz), Golkowice, Węgrzce Wlk., Niegowić (Zbigniew Sopata), Gdów (Marta Stasiak), Wola Batorska, Zabierzów Bocheński (Konrad Matysiak), Niepołomice (Tadeusz Piotrowski), Brzezie (Remigiusz Laskowicz), Sławkowice (Robert Markowski). Łącznie wystartowało 24 gimnazjalistów. Mistrzem Powiatu Wielickiego został Piąstka Michał, reprezentant gospodarzy. Wyniki końcowe :

1. Michał Piąstka – Kożmice Wlk.

2. Tomasz Zimnicki – Koźmice Wlk.

3. Mateusz Celary – Niegowić

4. Łukasz Chorobik – Koźmice Wlk.

5. Damian Gaj – Niegowić

6. Krzysztof Kołodziej – Zabierzów Boch.

7. Łukasz Grabowski – Koźmice Wlk.

8. Adrian Król – Brzezie

9. Bartłomiej Gurgul – Wola Bat.

10. Piotr Kruczek – Gdów

Te same szkoły co wśród chłopców przystąpiły do turnieju dziewcząt dodatkowo gminę Wieliczka reprezentowały Podstolice (Lucjan Rowiński) i gimnazjum w Wieliczce ( Renata Grabka).

Kolejność końcowa :

  1. Gabriela Sutor – Niegowić
  2. Monika Miszczyk – Niegowić
  3. Joanna Kula – Wieliczka
  4. Iwona Marczak – Gdów
  5. Natalia Kostrzewa – Koźmice Wlk.
  6. Magdalena Dziadom – Zabierzów Boch.
  7. Natalia Pabian – Podstolice
  8. Patrycja Popiela – Gdów
  9. Sylwia Bisztyga – Niepołomice
  10. Katarzyna Mleko – Wola Bat.

Do zawodów rejonowych awansuje sześciu pierwszych zawodników i zawodniczek a organizatorem tego etapu rozgrywek będą również Koźmice Wlk.

Dzień później tj. 19 lutego w tej samej hali o tytuł mistrza Powiatu Wielickiego walczyli gimnazjaliści tym razem w tenisie stołowym drużynowym.

Dziewczęta reprezentowały gimnazja : Sławkowice ( Janusz Chmielewski), Zabierzów. Boch.(Konrad Matysiak),Niegowić, Gdów (Wojciech Szewczyk), Podstolice (Lucjan Rowiński), Wieliczka ( zakoski) i Wola Batorska.

Wyniki turnieju :

  1. Niegowić
  2. Gdów
  3. Wieliczka
  4. Podstolice
  5. Zabierzów Boch.
  6. Sławkowice
  7. Wola Bat.

Wśród gimnazjalistów gminę Wieliczka reprezentował gospodarz rozgrywek Koźmice (Bożena Perz) a Gminę Kłaj Brzezie.

Wyniki końcowe:

  1. Niegowić
  2. Koźmice Wlk.
  3. Brzezie
  4. Wola Bat.
  5. Gdów
  6. Sławkowice

25 lutego można było zobaczyć zmagania zawodników w tenisie stołowym dziewcząt

i chłopców szkół podstawowych. Sala w Koźmicach powitała mistrzów rozgrywek gminnych tj.: Zręczyce ( Anna Pilch), Zabierzów Boch. (Urszula Antończyk), Podłęże ( Z. Suślik), Wola Zab. ( Angelika Lewandowska), Brzezie, Suchoraba i Zagórze ( Andrzej Pałka), Koźmice Wlk. ( Grażyna Gwiżdż), Grabie ( Małgorzata Cyganik), Podstolice ( Izabela Wawrzyk), Bodzanów, Łazany ( Ewa Kurzawa), Trąbki ( Jarosław Sala), Byszyce, Szczytniki ( Wojciech Biernat), Pierzchów ( Wojciech Biernat), Niepołomice.

Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców wyraźnie dominowali reprezentanci Szczytnik, Koźmic i Pierzchowa i oni zajęli czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji.

Dziewczęta – Indywidualnie

  1. Emilia Zawadzka – Szczytniki
  2. Joanna Łopata – Koźmice
  3. Dominika Sutor – Szczytniki
  4. Patrycja Dunaj – Pierzchów
  5. Izabela Gąskowska – Szczytniki
  6. Alicja Sala – Trąbki
  7. Sylwia Seniorek – Węgrzce
  8. Karolina Śliwa – Zręczyce
  9. Wiktoria Serafin – Węgrzce
  10. Dominika Dulik – Trąbki

Chłopcy – indywidualnie

  1. Sebastian Stach – Szczytniki
  2. Michał Jania – Koźmice
  3. Rafał Rumer – Pierzchów
  4. Dawid Zieleń – Zabierzów Boch.
  5. Sebastian Czop – Koźmice
  6. Szymon Bruzda – Podstolice
  7. Dawid Hudyga – Szczytniki
  8. Damian Antończyk – Zabierzów Boch.
  9. Dominik Lechowicz- Trąbki
  10. Mateusz Gawor – Podstolice

Sześciu pierwszych zawodników i zawodniczek będzie reprezentować nasz Powiat na zawodach rejonowych.

Dzień później 26 lutego szkoły podstawowe walczyły o tytuł mistrza powiatu w tenisie drużynowym.

Zgłosiły się : Łazany (Urszula Woźniak), Bodzanów, Grabie ( Małgorzata Cyganik), Pierzchów i Szczytniki ( Wojciech Biernat), Brzezie, Węgrzce Wlk.( Krzysztof Rubiś), Zręczyce ( Anna Pilch) i Koźmice Wlk.( Grażyna Gwiżdż).

Końcowa klasyfikacja :

Dziewczęta:

  1. Szczytniki
  2. Koźmice Wlk.
  3. Grabie
  4. Trąbki
  5. Zręczyce
  6. Brzezie
  7. Bodzanów
  8. Zagórze
  9. Zabierzów Boch.

Chłopcy:

  1. Szczytniki
  2. Trąbki
  3. Zabierzów Boch.
  4. Koźmice Wlk.
  5. Węgrzce Wlk.
  6. Pierzchów
  7. Brzezie
  8. Łazany
  9. Wola Bat.

Dwie pierwsze drużyny dziewcząt i chłopców pojadą na zawody rejonowe do Skawiny.

Eliminacje Powiatowe w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym dziewcząt

i chłopców szkół podstawowych i gimnazjum bardzo sprawnie przeprowadziła i sędziowała Agnieszka Piotrowska z pomocą Bożeny Perz.

W dniach 4 i 5 luty w Niepołomicach odbyły się eliminacje Powiatowe w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( 4.02 ) i Gimnazjady ( 5.02).

Wśród Szkół Podstawowych do rozgrywek przystąpiły drużyny z: Koźmic Wlk. ( opiekun Grażyna Gwiżdż), Gorzkowa ( Jerzy Verey) i Niepołomic ( Robert Fraś).

Bezkonkurencyjne okazały się gospodynie, które pokonały koleżanki z Gorzkowa i Koźmic zdobywając komplet punktów. Spotkanie reprezentantek szkół z gminy Wieliczka zakończyło się zwycięstwem Gorzkowa 3-0.

Oto wyniki spotkań :

SP Niepołomice – SP Gorzków     3-0

SP Koźmice Wlk. – SP Gorzków  3-0

SP Niepołomice – SP Koźmice     3-0

Końcowa klasyfikacja :

  1. SP Niepołomice
  2. SP Gorzków
  3. SP Koźmice Wlk.

W drużynie z Niepołomic wystąpiły : Emilia Jaworska, Weronika Kopeć, Kamila Chytroś.

Opiekunem był Robert Fraś.

Wśród chłopców również Niepołomice wywalczyły pierwsze miejsce wygrywając wszystkie spotkania 3-0. Miejsce drugie tym razem przypadło dla chłopców z Koźmic a trzecie dla Gorzkowa.

  1. SP Niepołomice
  2. SP Koźmice Wlk.
  3. SP Gorzków

Skład drużyny z Niepołomic : Tomasz Henke, Kamil Nosek, Łukasz Adamczyk.

Dzień później o tytuł mistrza Powiatu Wielickiego rywalizowali gimnazjaliści.

Dziewczęta reprezentowały uczennice : Koźmic Wlk. ( Jolanta Kałuża ), Węgrzc Wlk.  i Niepołomic ( Andrzej Drabik) wśród chłopców zabrakło drużyny z Gorzkowa.

Faworytami tych rozgrywek od początku były Niepołomice, które gładko pokonały swoich rywali zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Dziewczęta :

Niepołomice – Koźmice  3-0

Niepołomice – Węgrzce  3-0

Koźmice – Węgrzce        3-0

1.      Niepołomice

2.      Koźmice

3.      Węgrzce

W drużynie gospodyń grały : Edyta Mietła, Justyna Rachowicz.

Chłopcy:

Niepołomice – Koźmice   3-0

  1. Niepołomice
  2. Koźmice

W drużynie zwycięzców grali : Tomasz Fraś, Daniel Sowiński i Artur Szydłowski.

Opiekunem obu drużyn był Andrzej Drabik.

Uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali puchary, dyplomy, nagrody i napoje. Zawody zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy wsparciu Starostwa Wielickiego.

Dnia 13 stycznia w sali wielickiego Magistratu rozegrano Eliminacje Powiatowe w Szachach dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady.

Do rozgrywek przystąpiło ponad 50 reprezentantów poszczególnych gmin.

Wyniki dziewcząt Szkół Podstawowych:

1. Gajek Paulina – SP Łazany

2. Bednarczyk Żaneta – SP Staniątki

3. Badoń Agnieszka – SP Przebieczany

4. Ślęczka Weronika – SP Przebieczany

5. Janus Justyna – SP Siercza

6. Dębowska Michalina – SP 2 Wieliczka

7. Małysa Justyna – SP Przebieczany

8. Pyzio Amelia – SP 3 Wieliczka

9. Dziewońska Jolanta – SP Raciborsko

Wyniki chłopców Szkół Podstawowych :

  1. Duda Jan Krzysztof – SP Siercza
  2. Buś Konrad – SP 2 Wieliczka
  3. Wrześniak Kamil – SP Przebieczany
  4. Kucharczyk Maciej – SP Przebieczany
  5. Zdeb Wojciech – SP 2 Wieliczka
  6. Golenia Wojciech – SP 4 Wieliczka
  7. Ptak Daniel – SP Przebieczany
  8. Wajda Jakub – SP Gdów
  9. Jastrzębski Jakub – SP Staniątki
  10. Łach Michał – SP Grodkowice
  11. Sepielak Bartłomiej – SP Gdów
  12. Tańcula Patryk – SP Biskupice
  13. Porębski Lukasz – SP Grodkowice
  14. Ruszaj Marcin – SP Kłaj

Dziewczęta Gimnazjum :

  1. Tracz Marcelina – Wieliczka
  2. Płotek Justyna – Kłaj
  3. Wrona Miłosława – Koźmice Wlk.
  4. Michalik Joanna – Koźmice Wlk.
  5. Hajduk Agnieszka – Koźmice Wlk.
  6. Ślusarczyk Paulina – Kłaj

Chłopcy Gimnazjada :

  1. Bednarczyk Damian – Staniątki
  2. Ślęczka Bartosz – Wieliczka
  3. Świętek Michał – Kłaj
  4. Starzyk Jakub – Węgrzce Wlk.
  5. Zamęta Szymon – Kłaj
  6. Chorobik Łukasz – Koźmice Wlk.
  7. Zabdyr Mateusz – Kłaj
  8. Mięso Tomasz – Kłaj

Dziewczęta Licealiada :

  1. Łazińska Ewelina – ZSZ Wieliczka
  2. Czerczak Anna – LO Niepołomice
  3. Stateczna Klaudia – ZSZ Wieliczka

Chłopcy Licealiada :

  1. Czerczak Damian – ZS Niepołomice
  2. Bogusz Piotr – ZSZ nr 2 Niepołomice
  3. Trojan Jarosław – LO Wieliczka
  4. Biernat Tomasz – ZS Niepołomice
  5. Malec Damian – LO Wieliczka
  6. Michałowski Łukasz – LO o. Franciszkanów Wieliczka
  7. Krawczyk Dariusz – ZSZ Wieliczka
  8. Skalski Mateusz – ZSZ nr 2 Niepołomice
  9. Bębas Krzysztof – LO Wieliczka
  10. Jabłoński Wojciech – LO o. Franciszkanów Wieliczka
  11. Bruc Krzysztof – LO o. Franciszkanów Wieliczka
  12. Szewczyk Wojciech – ZS Niepołomice
  13. Brzukowski Kamil – ZSZ Wieliczka

Po 3 dziewczęta i 3 chłopców w każdej kategorii będzie reprezentować nasz powiat na zawodach finałowych, których organizatorem jest Tarnów.

Zawody sędziowali Jerzy Cholewa i Mateusz Hauschild. Organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, zgodnie z kalendarzem Powiatowego SZS w Wieliczce. Medale, dyplomy, napoje ufundował Powiat Wielicki.