Po pełnym emocji sezonie, półfinałowych zmaganiach przed własną publicznością i dramatycznym turnieju finałowym w Warszawie, wielicka drużyna wywalczyła awans do 2 ligi centralnej organizowanej przez Polski Związek Koszykówki.
Turnieje półfinałowe i finałowe, które zdecydowały o sukcesie, pokazały ogromne zainteresowanie koszykówką w naszym regionie.
Podczas organizowanego przez nas turnieju półfinałowego trybuny w Wielickim LO wypełniły się do ostatniego miejsca, natomiast transmisje meczów na platformie PZKosz oglądały tysiące kibiców.
Wśród najlepszej jedenastki: Tomasz Bryzek, Michał Wasilewski, Błażej Karlik, Jakub Dziura, Piotr Piskorz, Robert Hoffmann, Łukasz Siemieniec, Jakub Rybicki, Kacper Pasek, Mateusz Ciętak, Kacper Smagur, Antoni Ponisz, Dawid Tarnawa, Dawid Ropicki, Tomasz Nykaza, Jan Pisarski, Jan Krupa, Filip Piwowarczyk znaleźli się zawodnicy szkoleni w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce.
W kolejnym sezonie przed Seniorami UKS Regis 30 spotkań i rywalizacji z pierwszymi zespołami tak znanymi jak Wisła Kraków, Cracovia Kraków, Polonia Bytom, Zagłębie Sosnowiec czy Stal Stalowa Wola . Już należy zacząć przygotowania do nowych wyzwań.
Za ten sezon i wieloletnie wsparcie chcemy w imieniu zawodników i kibiców podziękować władzom Powiatu Wielickiego i Miasta i Gminy Wieliczka, bez których wsparcia nie byłyby możliwe sukcesy ani seniorski, ani młodzieżowe ….