30-lecie MKS MOS Wieliczka

30 lat MKS MOS Wieliczka

Zarząd Stowarzyszenia Międzyszkolny Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce zorganizował 16 IX 2015 r. w Parku Linowym w Podstolicach wspólne spotkanie z trenerami, zawodniczkami, zawodnikami i Ich rodzinami z okazji 30 lecia Klubu. Pełnomocnik Burmistrza Pan Piotr Ptak przekazał Pani Prezes Zarządu MKS MOS Wieliczka Grażynie Borewicz kwiaty i życzenia burmistrza Artura Kozioła. Grażyna Borewicz podziękowała inspektorom Jolancie Boduch i Dorocie Wójcikiewicz za wzorową współpracę przy rozliczaniu dotacji Powiatu Wielickiego i Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka na działalność MKS MOS. Prezes Powiatowego Parku Rozwoju Sp. z o.o. Michał Roehlich otrzymał podziękowania za udostępnianie obiektów sportowych w Kampusie Wielickim. Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Grzegorz Siemieniec oraz trenerzy Andrzej Irlik, Jerzy Janeczek, Jan Mazur, Artur Stryszowski, Mikołaj Wojtyczka, Grzegorz Stareńczak gratulowali dzieciom i rodzicom, przypominając największe sukcesy sportowe. Podkreślali również sukcesy wychowawcze w pracy z młodzieżą i duże zaangażowanie rodziców. Zawodniczki i zawodnicy MKS MOS sprawdzali swoje umiejętności w Parku Linowym, strzelali z broni pneumatycznej i łuku, grali w piłkę nożną, zabawiali się w sumo. Nie zabrakło kiełbasek z grilla, wielopokoleniowych rozmów, przyjaznej atmosfery. W spotkaniu wzięło udział ponad 150 osób.

Jerzy Cholewa wspomniał, że MKS MOS Wieliczka powstał 25 II 1985 r. Zebranie założycielskie odbyło się w SP 4 Wieliczka. Pierwszy Zarząd działał w składzie Stanisław Smoter ( Przewodniczący Zarządu), Anna Miernik, Grażyna Baran, Teresa Strojny, Jerzy Cholewa, Stanisław Kowal, Witold Wojtecki, Stanisław Gąsienica. W Klubie działały sekcje tenisa stołowego, piłki ręcznej, kolarstwa, siatkówki, szachów, lekkoatletyki.

Obecnie w klubie działa sekcja szachowa i siatkówki kobiet. Obie odnoszą sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Multimedalista Jan Krzysztof Duda 15 IX 2015 zdobył w Rosji tytuł szachowego wicemistrza świata do lat 20. Z okazji jubileuszu w dniach 12-13 IX 2015 r. Klub zorganizował w Kampusie Wielickim, salach gimnastycznych SP 2 i Gimnazjum XXII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt „Wieliczka 2015” z udziałem 270 zawodniczek z 16 klubów siatkarskich Polski. Zawodniczki MKS MOS Wieliczka wygrały turniej juniorek i mini siatkówki „trójek”, a w kategorii młodziczek zajęły II miejsce.

 

Skip to content