Finał Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Po raz siódmy Wieliczka była organizatorem Finału Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt, która została rozegrana w dniach 2-4 czerwca 2017 r. na hali Solnego Miasta. W tegorocznych  rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Kalisza, Jarosławia, Kluczborka, Wrocławia, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Świdnika, Polic, Zielonej Góry, Starego Sącza, Dąbrowy Górniczej oraz Wieliczki.
Zanim rozpoczęły się zmagania siatkarskie, miała miejsce krótka ceremonia otwarcia. Przybyłych gości powitał dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce Pan Grzegorz Siemieniec, głos zabrał również Pan Rafał Ślęczka zastępca Burmistrza Wieliczki życząc dziewczętom powodzenia w rywalizacji i sportowego ducha walki. Po uroczystym otwarciu licealiady rozpoczęły się emocje siatkarskie.

Przez cały piątek oraz sobotę odbywały się mecze eliminacyjne w dwóch grupach – grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Rozgrywki grupowe zakończyły się w sobotę, natomiast w niedzielę rozegrana została runda finałowa, w której wszystkie zespoły biorące udział w licealiadzie rywalizowały o ostateczne miejsca jakie zajmą w finałach. W gronie półfinalistów znalazły się drużyny z Kalisza, Jarosławia oraz Wrocławia i Dąbrowy Górniczej.

W obu pojedynkach nie zabrakło emocji lecz awans do ścisłego finału zapewniły sobie szkoły z Wrocławia oraz Dąbrowy Górniczej pokonując swoich przeciwników w stosunku 2:0. Pojedynek pomiędzy zwycięskimi drużynami  to spotkanie godne finału ogólnopolskich zawodów,  stojące na wysokim poziomie sportowym, pełne dramatycznych zwrotów akcji , czyli takie, jakiego życzyliby sobie kibice. Zakończyło się zwycięstwem zawodniczek z Wrocławia,  które wykazały się większym opanowaniem w decydujących momentach spotkania. Trzecie miejsce wywalczyły dziewczęta z Kalisza, wspierane przez głośny doping kibiców z ich miasta, którzy towarzyszyli zespołowi przez cały turniej. Kaliszanki pokonały również w stosunku 2:0 solidnie grającą drużynę z Jarosławia.
Okazałe puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczyli: dyrektor ZS w Gdowie Pani Aneta Stanisz, dyrektor MOS Wieliczka Grzegorz Siemieniec oraz  Pan Rafał Ślęczka zastępca Burmistrza Wieliczki.

Nagrody przyznano także wyróżniającym się zawodniczkom: Najlepsza libero, Najlepsza atakująca, Najlepsza rozgrywająca, Najlepsza blokująca, Najlepsza środkowa, Najlepsza przyjmująca, Najlepiej zagrywająca, MVP.
Organizatorami Licealiady byli: Powiat Wielicki, Miasto i Gmina Wieliczka, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce, Zespół Szkół w Gdowie, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, Małopolski Szkolny Związek Sportowy.
Klasyfikacja końcowa:
I m – LO nr 2 Wrocław
II –  Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej
III – VII LO w Kaliszu
IV – SOS ZSSChiO Jarosław
V –   ZS Police
VI –  ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski
VII –  I LO Kluczbork
VIII – VII LO Zielona Góra
IX – LO Stary Sącz
X – LO Wieliczka
XI – II LO Świdnik
XII – I LO Sandomierz

 

Skip to content