Jan Krzysztof Duda wicemistrzem świata! Piękny prezent szachisty na jubileusz 30-lecia klubu MKS MOS Wieliczka

Jan Krzysztof Duda wicemistrzem świata!

Piękny prezent szachisty na jubileusz 30-lecia klubu MKS MOS Wieliczka

W rozegranych w dniach 1-15 września w rosyjskim Chanty-Mansyjsku na Syberii w Mistrzostwach Świata  do lat 20 w szachach ogromny sukces odniósł arcymistrz Jan-Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka) uczeń wielickiego LO,  zdobywając srebrny medal.

Polak zagrał znakomity turniej,  wiele partii było komentowanych na świecie, a w trzynastu rozegranych  partiach zdobył 10 punktów, tyle samo ile zwycięzca – arcymistrz Mikhail Antipov z Rosji. O złotym medalu zdecydowała  dopiero trzecia w kolejności punktacja pomocnicza, która niestety okazała się mniej korzystna dla szachisty z Wieliczki.

„Przez cały turniej prowadziłem, jednak Misza miał świetną końcówkę wygrywając trzy ostatnie partie. Z zajęcia drugiego miejsca jednak jestem zadowolony. Nie przegrałem żadnej partii, wygrałem ich 7 i zdobyłem kolejne 13 punktów do rankingu ELO. Mam jeszcze 3 lata gry przed sobą w tej kategorii wiekowej i nie zamierzam odpuścić.” – powiedział po zakończeniu mistrzostw Duda.

Podwyższony  ranking ELO zapewnił tez  Jasiowi miejsce w TOP 100 – pierwszej setce najlepszych szachistów świata! Oby zagościł tam na dłużej, czego mu życzymy!

Zdobywając tytuł szachowego wicemistrza świata  do lat 20 Jan-Krzysztof Duda poprawił swoje osiągnięcie z zeszłego roku w Indiach, gdzie był mało szczęśliwie czwarty.

W mistrzostwach świata startowała również krakowianka  Mariola Woźniak (KSz Polonia Wrocław). Polka w turnieju zdobyła 6,5 punktu co ostatecznie dało jej 25 miejsce w końcowej klasyfikacji.

Oficjalna strona mistrzostw: http://wjcc2015.fide.com/

Wyniki końcowe na stronie: http://chess-results.com/tnr185847.aspx?lan=3&art=1&rd=13&flag=30&wi=821&turdet=YES

Informacje ze strony: www.pzszach.pl

Zdjęcia ze strony organizatora  www.chessbrains.pl

http://eurosport.onet.pl/szachy/ms-w-szachach-do-lat-20-jan-krzysztof-duda-ze-srebrnym-medalem/bpw2fw

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=sport&idNewsComp=&filename=&idnews=230036&data=&status=biezace&_CheckSum=-1278390514

IA

 

Skip to content