Komunikat – pływanie IMS, ID, Licealiad

 

Gminni Organizatorzy Sportu,

Szkoły Ponadgimnazjalne

w  Powiecie Wielickim

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce informuje, że powiatowe eliminacje w pływaniu z odbędą się w dniu 12 lutego 2020 r. na basenie w Wieliczce, Solne Miasto sp. z o.o. ul. Tadeusza Kościuszki 15.

Indywidualne i sztafetowe zawody pływackie w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w ramach kalendarza imprez Szkolnego Związku Sportowego będące eliminacją do finałów wojewódzkich  odbędą się na basenie w Wieliczce w godzinach od 8.45 – 12.30. Sposób przeprowadzenia zawodów obliguje nas do wcześniejszych imiennych zgłoszeń uczestników zawodów. Poniżej przedstawiamy regulamin zawodów powiatowych i terminy nadsyłania zgłoszeń. Nie ujęte sprawy regulaminowe zawarte są w regulaminach Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Brak zgłoszenia z poszczególnych gmin i szkół może spowodować nie przyjęcie zawodników na zawody ze względów organizacyjnych!!!!!

Termin nadsyłania zgłoszeń z gmin i szkół: do dnia 11lutego 2020 r. ( wtorek ) poprzez portal SRS, a także w związku z tworzeniem list startowych e-mailem na przesłanych formularzach do godz. 12.00 na adres: mos@powiatwielicki.pl oraz woprlublin@wp.plz wyszczególnionymi informacjami w jakim stylu startuje dana osoba.

Konkurencje rozgrywane w tym roku w rywalizacji szkolnej:

Igrzyska dzieci

Sztafety dziewcząt i chłopców 6×25 m rocznik 2007 i młodsi

Zawody indywidualne w 50 m 4 stylach klasyk, grzbiet, dowolny, delfin rocznik 2007-2009

Zawody indywidualne w 25 m 4 stylach klasyk, grzbiet, dowolny, delfin rocznik 20010-2012

Igrzyska młodzieży szkolnej

Sztafety dziewcząt i chłopców 6×50 m rocznik 2005-2006

Zawody indywidualne w 50 m 4 stylach klasyk, grzbiet, dowolny, delfin rocznik 2005-2006

Licealiada

Sztafety dziewcząt i chłopców 6×50 m rocznik 2000i młodsi

Zawody indywidualne w 50 m 4 stylach klasyk, grzbiet, dowolny, delfin rocznik 2000 i młodsi

Do zawodów powiatowych z każdej gminy kwalifikują się po 2 szkolne sztafety dziewcząt i chłopców w szkołach podstawowych klas 6 Igrzyska Dzieci  i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Indywidualnie każda gmina może zgłosić 4 dziewcząt oraz 4 chłopców w każdym stylu (styl klasyczny, grzbietowy, motylkowy i dowolny) do każdego biegu.

Szkoły średnie mogą wyznaczyć jedną sztafetę dziewcząt i jedną chłopców (6 osób x 50 m stylem dowolnym oraz do 4 osób w każdym z 4 stylów). Każda osoba może reprezentować szkołę w sztafecie oraz tylko w jednym ze stylów!!!

W przypadku sztafet proponujemy na liście zgłoszeniowej zgłosić więcej niż 6 osób ( rezerwowe ) i osoby które nie będą startować skreślić z listy już wygenerowanej i podpisanej przez Dyrektora przed wyjazdem na zawody.

Zgodnie z regulaminem basenu osoba korzystająca z basenu musi mieć czepek.

Program zawodów 12 lutego 2020 r.

8.45      Zawody w ramach Igrzysk dzieci

10.15     Zawody Igrzyska młodzieży szkolnej około godziny 10.15.

11.30     Zawody w ramach Licealiady około godziny 11.30.

Zbiórka zawodników do indywidualnych i sztafetowych zawodów w pływaniu obowiązuje minimum na 20 minut przed rozpoczęciem zawodów, na terenie basenu (godz. 8.25 Igrzyska dzieci, godz. 9.55 Igrzysk młodzieży, godz. 11.10 Licealiada).

Wręczenie nagród będzie następowało dla każdej grupy po wyjściu  z basenu i przebraniu się na terenie basenu. Prosimy o wystarczającą ilość opiekunów zawodników (osobno opiekun dla dziewcząt i chłopców) i punktualność.

Informacja dodatkowa

Punktacja do rywalizacji szkół prowadzona będzie w ten sposób że za sumę wyników z wszystkich występów indywidualnych w danej rywalizacji ( Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży i Licealiady) są sumowane i traktowane jak zespół w punktacji oraz osobno sztafety.

Siemieniec Grzegorz

Dyrektor MOS

Skip to content