KOMUNIKAT – ZAWODY POWIATOWE W PŁYWANIU 2022

Wieliczka, dnia 07.03.2022 r.

Gminni Organizatorzy Sportu,
Szkoły Ponadgimnazjalne
w  Powiecie Wielickim

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce informuje, że powiatowe eliminacje w pływaniu z odbędą się w dniu 10 marca 2022 r. na basenie w Wieliczce, Solne Miasto sp. z o.o. ul. Tadeusza Kościuszki 15.

Indywidualne i sztafetowe zawody pływackie w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w ramach kalendarza imprez Szkolnego Związku Sportowego będące eliminacją do finałów wojewódzkich  odbędą się na basenie w Wieliczce w godzinach od 8.45 – 12.30. Sposób przeprowadzenia zawodów obliguje nas do wcześniejszych imiennych zgłoszeń uczestników zawodów. Poniżej przedstawiamy regulamin zawodów powiatowych i terminy nadsyłania zgłoszeń. Nie ujęte sprawy regulaminowe zawarte są w regulaminach Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Brak zgłoszenia z poszczególnych gmin i szkół może spowodować nie przyjęcie zawodników na zawody ze względów organizacyjnych!!!!!

Termin nadsyłania zgłoszeń z gmin i szkół: do dnia 8 marca 2022 r. poprzez portal SRS, a także w związku z tworzeniem list startowych e-mailem na przesłanych formularzach do godz. 16.00 na adres:  woprlublin@wp.pl z wyszczególnionymi informacjami w jakim stylu startuje dana osoba.

Konkurencje rozgrywane w tym roku w rywalizacji szkolnej:

Igrzyska Dzieci

Sztafety dziewcząt i chłopców 6×25 m rocznik 2009 i młodsi

Zawody indywidualne w 50 m 4 stylach klasyk, grzbiet, dowolny, delfin rocznik 2009-2011

Zawody indywidualne w 25 m 4 stylach klasyk, grzbiet, dowolny, delfin rocznik 2012-2014

Igrzyska młodzieży szkolnej

Sztafety dziewcząt i chłopców 6×50 m rocznik 2007-2008

Zawody indywidualne w 50 m 4 stylach klasyk, grzbiet, dowolny, delfin rocznik 2007-2008

Licealiada

Sztafety dziewcząt i chłopców 6×50 m rocznik 2002 i młodsi

Zawody indywidualne w 50 m 4 stylach klasyk, grzbiet, dowolny, delfin rocznik 2002 i młodsi

Do zawodów powiatowych z każdej gminy kwalifikują się po 2 szkolne sztafety dziewcząt i chłopców w szkołach podstawowych klas 6 Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Indywidualnie każda gmina może zgłosić 3 dziewcząt oraz 3 chłopców w każdym stylu (styl klasyczny, grzbietowy, motylkowy i dowolny) do każdego biegu.

Szkoły średnie mogą wyznaczyć jedną sztafetę dziewcząt i jedną chłopców (6 osób x 50 m stylem dowolnym oraz do 3 osób w każdym z 4 stylów). Każda osoba może reprezentować szkołę w sztafecie oraz tylko w jednym ze stylów!!!

W przypadku sztafet proponujemy na liście zgłoszeniowej zgłosić więcej niż 6 osób ( rezerwowe ) i osoby które nie będą startować skreślić z listy już wygenerowanej i podpisanej przez Dyrektora przed wyjazdem na zawody.

Zgodnie z regulaminem basenu osoba korzystająca z basenu musi mieć czepek.

 

Program zawodów 10 marca 2022 r.

 8.45      Zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

10.15     Zawody Igrzysk Dzieci  (około godziny 10.15).

11.30     Zawody w ramach Licealiady (około godziny 11.30).

 

Zbiórka zawodników do indywidualnych i sztafetowych zawodów w pływaniu obowiązuje minimum na 20 minut przed rozpoczęciem zawodów, na terenie basenu (godz. 8.25 Igrzyska  młodzieży szkolnej, godz. 9.55 Igrzysk Dzieci, godz. 11.10 Licealiada).

Wręczenie medali i pucharów będzie następowało dla każdej grupy po wyjściu  z basenu i przebraniu się na terenie basenu. Prosimy o wystarczającą ilość opiekunów zawodników (osobno opiekun dla dziewcząt i chłopców) i punktualność.

Informacja dodatkowa

Punktacja do rywalizacji szkół prowadzona będzie w ten sposób, że za sumę wyników z wszystkich występów indywidualnych w danej rywalizacji ( Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży i Licealiady) są sumowane i traktowane jak zespół w punktacji oraz osobno sztafety.

Siemieniec Grzegorz

Dyrektor MOS

 

FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE:

zgloszenia ID

zgloszenia IMS

zgloszenia Licealiada

Skip to content