Młodzicy UKS REGIS Wieliczka Mistrzem Małopolski!!!

Wczoraj młodzicy UKS REGIS Wieliczka rozegrali swój ostatni mecz ligi U13. Ich przeciwnikiem był zespół Kadet Oświęcim również czołowy zespół ligi .

UKS REGIS wygrał ten  mecz wyraźnie 72-41. Tym samym zdobył nie tylko Mistrzostwo Małopolski, ale i wygrywał cała strefę Małopolsko – Świętokrzyską!!! Dzięki temu w dniach 26-28 kwietnia w Wieliczce odbędzie się  Ćwierćfinał Mistrzostw Polski a trener wraz z zawodnikami ma cel awansu do kolejnego szczebla Mistrzostw Polski. Zespół UKS REGIS od października grając w lidze poniósł tylko jedną porażkę i bezdyskusyjnie zdobył upragniony tytuł. Brawo dla naszych chłopaków za całą rundę zasadniczą, bo pokazali wiele razy kawał dobrego młodzieżowego basketu!!!

Teraz czeka wielickich koszykarzy ciężka praca i przygotowania do najważniejszego etapu sezonu czyli walki w Mistrzostwach Polski!!!

Skład zespołu Mistrzów Małopolski:

 1. Bartłomiej Kręcina
 2. Gabriel Stec
 3. Michał Knutel
 4. Maksymilian Łobocki
 5. Oskar Jania
 6. Mateusz Szalacha
 7. Tymoteusz Burnatowski
 8. Bartosz Wdowiak
 9. Jan Olczyk
 10. Wiktor Rogoziński
 11. Wojciech Migas
 12. Szymon Dziedzic
 13. Antoni Piotrowicz
 14. Miłosz Szewczak
 15. Aleksander Sitko
 16. Jan Wiśniewski
 17. Leon Hankus
 18. Tadeusz Hajduk

 

Trzeba też nadmienić, że ten sam zespół uczestniczy w projekcie turniejów Jr NBA organizowanym pod patronatem zawodowej ligi z USA. Również tam w swojej konferencji grając jako MIAMI HEAT  nie przegrali meczu i w sobotę po świętach 6 kwietnia w Wieliczce będą walczyć w półfinale EASTERN CONFERENSE o awans do wielickiego finału ogólnopolskich rozgrywek JR NBA. Już teraz zapraszamy na to naprawdę ważne i prestiżowe wydarzenie do hali LO Wieliczka.

 

UKS REGIS Wieliczka

Skip to content