NAJMŁODSZY MISTRZ POLSKI

W Solinie zorganizowano Szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów do 18 lat. Tytuł Mistrza Polski wywalczył reprezentant MKS MOS Wieliczka Jan Krzysztof Duda zdobywając 7,5 pkt. w 9 rundach. Drugi był Kacper Drozdowski a trzeci Marcin Krzyżanowski, obaj zdobywając po 6,5 pkt. O tytuł mistrzowski w tej grupie wiekowej rywalizowało 47 zawodników. Jasiu dopiero w kwietniu 2012 r. ukończy 14 lat. Jest najmłodszym polskim zawodnikiem, który tak wcześnie zdobył mistrzowski tytuł do 18 lat. W swojej dotychczasowej karierze posiada 14 tytułów Mistrza Polski do lat 7,8,10,12, 18. Jest członkiem elitarnego zespołu „Wojtaszek COMARCH Team”, którego długofalowym celem jest zbudowanie drużyny olimpijskiej mającej walczyć o medal na Olimpiadzie Szachowej w 2018 r. , kiedy to będziemy świętować 100 lecie odzyskania niepodległości a Polska zamierza ubiegać się o organizację tej Olimpiady. Obecnie trenerem Jana Krzysztofa Dudy jest Leszek Ostrowski, trener I klasy a wcześniej treningi z Jasiem prowadzili trener I klasy Andrzej Irlik oraz trenerzy konsultanci arcymistrz Kamil Mitoń i mistrz międzynarodowy Jerzy Kostro. Mama Jasia, Wiesława podkreśla wielką przychylność dyrektor Gimnazjum w Wieliczce Ilony Dziuba i wychowawczyni klasy, dzięki którym Jasiu może nadrabiać zaległości w nauce wynikające z wielodniowych startów w turniejach i nieobecności w szkole. Obecnie Jasiu trenuje do 2 godzin dziennie i przygotowuje się do czerwcowego międzynarodowego turnieju szachowego w Moskwie. Życzymy kolejnych wygranych.

Również inni reprezentanci MKS MOS Wieliczka startowali w Mistrzostwach Polski i przez dłuższy czas walczyli o czołowe lokaty. Marcelina Tracz uczennica Gimnazjum w Wieliczce grała w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 16 w Solinie,  uzyskując 4 punkty zajęła 24 miejsca w gronie 42 zawodniczek. Jan Paweł Gawor uczeń Szkoły Podstawowej w Podstolicach grał w Mistrzostwach Polski Młodzików do 10 lat w Poroninie w dniach 03-11.03,2012r, gdzie zajął 21 miejsce wśród 57 zawodników, zdobywając 5 punktów z 9 partii.