Komunikat z przeprowadzonych zawodów

Drużyna Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce szła jak burza przez całe rozgrywki, pokazując niesamowity charakter, wolę walki i siatkarską klasę. Po fantastycznych, wygranych meczach z drużynami z Wrocławia, Rzeszowa oraz Braniewa, zameldowały się w strefie medalowej, reprezentując szkołę na najwyższym krajowym poziomie.

W zaciętym półfinale po dobrej grze musiały uznać wyższość ekipy z Krakowa (gratulacje dla Zespół Szkół Sportowych w Krakowie, które ostatecznie zdobyły złoto po finale 2:1 z LO w Legionowie!).
Dziewczęta błyskawicznie podniosły głowy i w meczu o wszystko – przy pełnych trybunach i ogłuszającym dopingu publiczności – pokonały XXVI LO w Łodzi, zdobywając TRZECIE MIEJSCE W POLSCE wśród szkół średnich.

Sukces drużynowy przypieczętowało indywidualne wyróżnienie – NAJLEPSZĄ ROZGRYWAJĄCĄ całego turnieju została zawodniczka wielickiego LO – Kinga Bogdan.

Turniej, którego gospodarzem było Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce zakończył się uroczystą dekoracją.
Medale i puchary oraz nagrody ufundowane przez Kopalnię Soli w Wieliczce wręczali:

Starosta Powiatu Wielickiego Roman Ptak, Wicestarosta Ewa Ptasznik , Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce Monika Szypuła, Dariusz Zawiślan – Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Wieliczce.

Ogromne gratulacje dla całej drużyny oraz opiekuna pani Izabeli Bałuckiej.

Klasyfikacja końcowa:

1. ZSOS Kraków

2. LO Legionowo
3. LO Wieliczka
4. XXVI LO Łódź
5. ZSS Rzeszów
6. VI LO Rzeszów
7. II LO Wrocław
8. IV LO Gdańsk
9. LO Braniewo

10. ZSO MS Ostrowiec Świętokrzyski

 

Agnieszka Piotrowska
Powiatowy Organizator Sportu