SP 2 Wieliczka trzecią szkołą w Małopolsce w minikoszykówce chłopców

Jak co roku w Wieliczce zorganizowano finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców. Od wielu lat wielickie szkoły kwalifikują się do tych finałów walcząc potem o medale. W tegorocznych finałach nad którymi od 4 lat patronat sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka i Starosta Wielicki brały udział SP 2 Wieliczka, SP 113 Kraków , SP 4 Gorlice, SP 10 Chrzanów, SP Zawada, SP Lubień, czyli 6 szkół wyłonionych z kilkuset po wielostopniowych rywalizacjach. W nowoczesnej hali „Solnego Miasta” przy oprawie sponsora ENEGII S.A. rozgrywano mecze grupowe w których najlepsze okazały się SP 113 Kraków i SP Zabawa. Najpierw jednak w meczu o 3 miejsce spotkały się SP 2 Wieliczka i SP 10 Chrzanów i po zaciętym spotkaniu zwyciężyli Wieliczanie 27 – 17. Finale zdecydowanie najlepsza drużyna SP 113 Kraków pokonała SP Zabawę 39 – 11. Turniej miał piękną oprawę o którą zadbała firma ENERGA S.A poprzez banery reklamowe, i nagrody które ufundowane zostały dla każdego uczestnika turnieju. Najlepsze zespoły szkól podstawowych dopingowali i nagrody wręczali Sekretarz Generalny SZS Dariusz Abramuk który przyjechał na te zawody z Warszawy, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Urszula Rusecka, Członek Zarządu Powiatu Wielickiego Lecha Pankiewicza i wice prezesa Małopolskiego SZS Waldemar Gramek. Organizatorem finałów jak co roku są wspólnie MOS Wieliczka i UKS REGIS Wieliczka którzy są twórcą wielickich sukcesów koszykówki chłopców.