Złote sztafety z Gdowa w Mistrzostwach Powiatu Wielickiego

Złote sztafety z Gdowa w Mistrzostwach Powiatu Wielickiego

Na obiektach sportowych Ludowego Klubu Sportowego ”Wolni„ w Kłaju, przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się eliminacje powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych

szkół podstawowych. Na starcie stanęło siedem sztafet dziewcząt oraz osiem sztafet chłopców, reprezentujących 5 gmin powiatu wielickiego z klas IV, V, VI  ( łącznie 135 dziewcząt i chłopców).

Zgodnie z regulaminem Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, zespół składa się z dziewięciu reprezentantów jednej szkoły, na dystansach: 800m-dziewczęta, 1000m- chłopcy, a do zawodów wojewódzkich awansują po dwa zespoły z powiatu.

Po raz kolejny bezkonkurencyjne okazały się sztafety ze Szkoły Podstawowej w Gdowie, które zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zdobyły złote medale i tytuł Mistrzyń i Mistrzów Powiatu Wielickiego.

W drużynie dziewcząt, które nad drugą ekipą z Wieliczki, miały około minuty przewagi(!!), startowały Katarzyna Marciniak- IVb, Katarzyna Szczepanik- IVc, Julia Sala- IVa, Katarzyna Urban, Kamila Potrzeba, Oliwia Wrona-z klasy Va, Luiza Potrzeba- VIb, Anna Cebula- VIc oraz kapitan Paulina Bukowska z klasy VIa.

W sztafecie chłopców, którzy od trzeciej zmiany wyszli na prowadzenie, a ich przewaga nad ekipa  z Wieliczki wyniosła 25 sekund, startowali Jakub Domagała- IVc, Paweł Żuławiński- IVb, Jakub Ponisz- IVa, Jakub Nowak, Dawid Żuławiński z klasy Va, Kamil Kaleta- Vb, Marcel Strojny, Adrian Bugajski z klasy VIb oraz kapitan Adrian Łyduch z klasy VIc.

Trenerem młodych biegaczy podczas zawodów powiatowych był pan Dariusz Mulik, a medale, puchary i dyplomy dla najlepszych sportowców ufundowało Starostwo Powiatowe w Wieliczce.

Zwycięskie sztafety z Gdowa będą reprezentować Nasz Powiat w zawodach wojewódzkich, w połowie maja w Nowym Targu.

Srebrna sztafeta z Gdowa w finale wojewódzkim

Na miejskim lotnisku w Nowym Targu, przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się w dniu 15 maja 2013r., finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

W tych największych, lekkoatletycznych zawodach małopolski startowało około 700 dzieci, w tym sztafety dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Gdowie, zwycięzcy eliminacji powiatowych.

Świetnie zaprezentowała się sztafeta chłopców, która w stawce 40 drużyn, wywalczyła srebrne medale i tytuł vicemistrzów województwa małopolskiego!!!

W sztafecie chłopców startowali Jakub Domagała- IVc, Paweł Żuławiński- IVb, Jakub Ponisz- IVa, Jakub Nowak, Dawid Żuławiński z klasy Va, Kamil Kaleta- Vb, Jacek Stasiak, Marcel Strojny, Adrian Bugajski wszyscy z klasy VIb oraz kapitan Adrian Łyduch z klasy VIc.

Również sztafeta dziewcząt wypadła bardzo dobrze, zajmując punktowane X miejsce, na 42 startujące ekipy.

W drużynie dziewcząt startowały Katarzyna Marciniak- IVb, Katarzyna Szczepanik- IVc, Julia Sala- IVa, Katarzyna Urban, Kamila Potrzeba, Oliwia Wrona-z klasy Va, Luiza Potrzeba, Anna Wójcik- VIb oraz kapitan Paulina Bukowska z klasy VIa.

Trenerem młodych biegaczy  był pan Dariusz Mulik, a medale, puchary i dyplomy dla najlepszych sportowców wręczał prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego pan Waldemar Gramek.

 

Skip to content