Wielickie Gimnazjum znów najlepsze w Małopolsce

W hali Wielickiego Gimnazjum, jak co roku odbywają się Finały Wojewódzkie Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. To coroczne systemowe rozgrywki, w których od poziomu gminy przez powiatowe i rejonowe startuje kilkaset szkół by wyłonić najlepsze 6 uczestniczące w finałach. Wielickie Gimnazjum w tegorocznych rozgrywkach broniło tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem. Zresztą w ciągu ostatnich 5 lat zawsze uczestnicząc w finałach nie zajęło miejsca gorszego niż drugie. W grupie eliminacyjnej wieliccy koszykarze pokonali Gimnazjum 50 Kraków 35-16 oraz oszczędzając siły na finał nieznacznie Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej 33-30. W finale Wieliczanie spotkali się z Gimnazjum nr 2 z Oświęcimia wygrywając 43-19 nie pozostawiając złudzeń, która ze szkól jest najlepsza w Małopolsce. W meczu o 3 miejsce Gimnazjum nr 50 Kraków gładko pokonało ZS nr 3 Limanowa 37-19. Gimnazjum Wielickie uzyskało tym samym awans na Mistrzostwa Polski szkól gimnazjalnych które odbędą się 9-12 czerwca w Radomiu. Wszystkim uczestnikom finału gratulacje puchary medale wręczali Dyrektor Gimnazjum w Wieliczce Pani Ilona Dziuba i Dyrektor MOS Grzegorz Siemieniec. Wszyscy uczestnicy finałów otrzymali pamiątkowe koszulki z finałów ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła, który patronuje od kilku lat odbywającym się w Wieliczce finałom. Mistrzostwo Małopolski zdobyli: Kamil Kolber, Adam Kulasiak, Mateusz Zima, Zawadzki Krzysztof, Węgrzyn Jan, Mazur Krzysztof, Ptak Michał, Palonek Dawid, Kozaczyński Michał, Palmowski Tomasz, Bednarz Jakub pod kierunkiem nauczycielki Renaty Grabki. Koszykarze uczęszczają do klas usportowionych Wielickiego Gimnazjum i trenują w UKS REGIS Wieliczka gdzie awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski które odbędą się z 6-8 maja. Również chłopcy ze szkół podstawowych miały swój Finał Wojewódzki w mini koszykówce w Wieliczce. Tym razem Wielickiej „Trójce” nie udało się wywalczyć medalu. Mimo zaciętych spotkań eliminacyjnych wieliccy młodzi koszykarze z SP 3 Wieliczka przegrali w grupie eliminacyjnej 27-39 z SP 9 Oświęcim i 32-42  z SP5 Nowy Targ. W meczu o 5 miejsce pokonali SP 18 Tarnów 21-4. Mistrzem Małopolski została SP 5 Nowy Targ, która w finale pokonała SP 100 Kraków 37-25. Również tutaj pamiątkowe koszulki z finałów ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła otrzymali wszyscy uczestnicy. Obydwa finały zorganizowane zostały przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy który jest organizatorem wszystkich zawodów wojewódzkich  także Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce który współorganizuje te imprezy od kilku lat.