Wielki sukces Jasia Dudy w Mistrzostwach Polski juniorów w szachach

W dniach 30.07-1.08.2011r w Warszawie w „Centrum Kongresowym” przy ul. Bobrowieckiej 9 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich, tempem P-30’ (po 30 minut dla zawodnika) oraz Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej tempem P-5’ (po 5 minut dla zawodnika). Organizatorem był Polski Związek Szachowy. Wśród kilkuset zawodników z całej Polski znakomicie zaprezentowała się pięcioosobowa reprezentacja klubu MKS MOS Wieliczka, zdobywając do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży 13 punktów. W grupie C18 (chłopcy do lat 18) nasz najbardziej utytułowany zawodnik, wielokrotny złoty medalista mistrzostw Polski, mistrz świata juniorów do lat 10, wicemistrz świata i brązowy medalista mistrzostw świata juniorów do 12 lat trzynastoletni Jan-Krzysztof Duda w wielkim stylu zdobył dwa medale – złoty w szachach błyskawicznych i srebrny w szachach szybkich, ustępując tylko aktualnemu mistrzowi świata do 16 lat Kamilowi Dragunowi. Należy wspomnieć, że Jasiu Duda bierze udział w ogólnopolskim projekcie szachowym Wojtaszek Comarch Team”. Wysokie lokaty zajęli w turnieju P-30’: Konrad Buś – 36 miejsce w grupie chłopców do lat 14 (C14), Bartosz Ślęczka – 36 miejsce w grupie chłopców do lat 18 (C18), Michalina Dębowska – 43 miejsce w grupie dziewcząt do lat 12 (D12). W grupie chłopców do lat 10 (C10) – 97 miejsce zajął Jan Paweł Gawor. W turnieju P-5’ w grupie chłopców do lat 14, 27 miejsce zajął Konrad Buś, Michalina Dębowska była 30 w grupie dziewcząt do lat 12 a Bartosz Ślęczka zajął 48 miejsce wśród zawodników do 18 lat. W wolnym czasie zawodnicy z Wieliczki zwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Opłatę startową zawodnikom pokrył klub MKS MOS Wieliczka. Zawodnicy są uczestnikami zajęć Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce. Warto wspomnieć, że zawodnicy MKS MOS udanie reprezentowali w czerwcu Wieliczkę w rozgrywkach ligowych, utrzymując ją w I lidze juniorów.

Serdecznie gratulujemy ekipie wielickiej wyników w mistrzostwach.

Strona mistrzostw:

Szczegółowe wyniki zawodników MKS MOS Wieliczka

MPJ P-30′

C18: 2. Jan-Krzysztof Duda 7 pkt. z 9 partii, 36. Bartosz Ślęczka 4,5 pkt. – startowało 61 zawodników
C14: 36. Konrad Buś 5 pkt. – startowało 103 zawodników
D12: 43. Michalina Dębowska 4 pkt. – startowało 63 zawodniczek

C10: 97. Jan Paweł Gawor 3 pkt. – startowało 111 zawodników

MPJ P-5′

C18: 1. Jan-Krzysztof Duda 12,5 pkt. z 15 partii, 48.Bartosz Ślęczka 6,5 pkt. – startowało 61 zawodników
C14: 27. Konrad Buś 8,5 pkt. – startowało 90 zawodników
D12: 30. Michalina Dębowska 7 pkt. – startowało 46 zawodniczek