Wielkie wyróżnienie dla Jasia Dudy

Jan-Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka) otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na 41. Olimpiadę Szachową, która odbędzie się w norweskim Tromsoe w dn. 1-14.08.2014 r.  16-letni arcymistrz z Wieliczki jest najmłodszym w historii Polski olimpijczykiem szachowym i zapewne będzie też jednym z najmłodszych na Olimpiadzie.

Zarządu  Klubu MKS MOS Wieliczka w dn. 04.06.2014 r. złożył Jasiowi Dudzie serdeczne gratulacje  z okazji  powołania na Olimpiadę Szachową w Tromsoe. Na to niezwykle cenne wyróżnienie Janek zapracował wieloletnim wysiłkiem treningowym, który zaowocował licznymi sukcesami sportowymi. Uczestnictwo w tej prestiżowej imprezie szachowej jest odzwierciedleniem wybitnych uzdolnień i osiągnięć szachowych wieliczanina, a w szczególności zdobycie w tym roku brązowego medalu Mistrzostw Polski mężczyzn oraz uzyskanie tytułu arcymistrza szachowego w wieku zaledwie 15. lat.

Warto wspomnieć, że Jasiu Duda popularyzuje szachy na terenie Wieliczki, województwa małopolskiego i Polski, tworząc pozytywny wizerunek młodego polskiego szachisty na arenie międzynarodowej. Obecnie Jasiu kończy klasę sportową w wielickim Gimnazjum i będzie kontynuował naukę w wielickim Liceum Ogólnokształcącym.

Grażyna Borewicz

Andrzej Irlik

Informacje o Janku Dudzie na stronach www:

http://eurosport.onet.pl/szachy/olimpiada-szachowa-reprezentacja-polski-z-16-letni m-duda/cgvdy

http://wpolityce.pl/sport/199683-16-letni-polak-wezmie-udzial-w-olimpiadzie- szachowej-narodziny-nowej-gwiazdy-tego-sportu-zoba cz-wideo
http://sport.wp.pl/kat,1715,title,Mlody-geniusz-z-Polski-zachwyci-swi at,wid,16665302,wiadomosc.html?ticaid=112ddf
http://eurosport.onet.pl/szachy/jan-krzysztof-duda-15-letni-polski-diament/7sl4q

https://www.youtube.com/watch?v=-H5mggjNK20

https://www.youtube.com/watch?v=uldGaEI1nB4

Skip to content